نمایشگاه محصولات ارگانیک باید دو بار در سال برگزار شود

نمایشگاه محصولات ارگانیک باید دو بار در سال برگزار شود

به گزارش سراج24 به نقل از مهر، احمد صفری گفت: کالا های توزیع شده در دهمین جشنواره محصولات ارگانیک به لحاظ کمی و کیفی رشد چشم گیری کرده است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه ارگانیک در فرهنگ سازی استفاده از این محصولات گفت: در جشنواره محصولات ارگانیک صرفا محصولات کشاورزی سالم، طبیعی و بدون مواد شیمیایی توزیع می شود. از آن جایی که استفاده محصولات ارگانیک رابطه مسقیم با سلامت جامعه دارد بهتر است سالانه دو بار این نمایشگاه برگزار شود.

وی آگاهی عمومی از سلامت محصولات ارگانیک را امر مهمی شمرد و عنوان کرد: همکاری نهاد های دولتی، مجلس و سازمان میادین در بحث فرهنگ سازی و آگاهی مردم بسیار موثر است که خوشبختانه سازمان میادین با برگزاری این نمایشگاه نشان داد وظایف خود را به درستی انجام داده است.

صفری با اشاره به اینکه سازمان میادین در غرفه های میادین میوه و تره بار قسمتی را به عرضه محصولات ارگانیک اختصاص داده است اظهار کرد : این اقدام بسیار خوبی است و بایستی تعداد غرفه های محصولات ارگانیک افزایش یابد.

وی افزود: اگر سازمان میادین برای گسترش غرفه محصولات ارگانیک نیاز به کمک داشته باشد ، مجلس آمادگی هر گونه کمک برای انجام این مهم را دارد.

این نماینده مجلس در پایان ایجاد انگیزه برای تولیدگنندگان را از عوامل مهم در توسعه کشت و توزیع محصولات ارگانیک دانست و گفت: به عنوان مثال اگر وام هایی با بهره کم تر در اختیار این تولیدکننده ها قرار گیرد ، انگیزه آن ها برای تولید کالای ارگانیک که استفاده آن تاثیر مثبت در سلامت جامعه دارد بیشتر می شود.

 گفتنی است، دهمین جشنواره محصولات ارگانیک که از تاریخ ۲۲ آذرماه در محل دائمی نمایشگاههای شهرداری تهران واقع در بوستان گفت وگو آغاز به کار کرده است تا اول دی ماه ادامه خواهد داشت و شهروندان می‌توانند ضمن بازدید از این نمایشگاه محصولات مورد نیاز خود را تهیه کنند.
 

اخبار مرتبط

ماموران شهرداری پرونده های شخصی و محرمانه مرکز اسوه را به جای نامعلومی انتقال دادند!

تصویب ۲ طرح برای نوسازی محله سیروس

الزام تغییر نام معابر و میادین چیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha