نمایندگان مجلس مخالف شوک قیمت و تورم در بودجه ۹۷ هستند

 نمایندگان مجلس مخالف شوک قیمت و تورم در بودجه ۹۷ هستند

به گزارش سراج24؛ محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به قیمت حامل‌های انرژی در لایحه بودجه 97، اظهار داشت: حدود 17 تا 18 هزار میلیارد تومان از محل تفاوت قیمت‌های دولتی نسبت به قیمتی که هم‌اکنون وجود دارد باید در سال 97 ایجاد شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اخیرا در فضای مجازی و رسانه‌ها تحلیل‌هایی در مورد گران‌شدن قیمت بنزین و گاز شده که بنزین لیتری 1500 تومان می‌شود ادامه داد: به دلیل اهمیت این موضوع در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفته است.

وی با تأکید براینکه نظر ما این است که هر گونه اقدامی در سال 97 با پیشنهاد دولت انجام شود سبب ایجاد شوک قیمتی و شوک تورمی در اقتصاد کشور می‌شود که با آن مخالف هستیم، خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته که قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کرد، سایر محصولات متأثر از آن گران می‌شد.

پورابراهیمی افزود: حتی خدماتی که به حامل‌های سوختی مربوط نمی‌شد هم اثر قیمتی روی آن‌ مشاهده می‌شد و یک اثر روانی و انتظارات تورمی در تمامی اقلام به وجود می‌آمد.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس به شکل جدی موضوع حامل‌های انرژی را در مجلس پیگیری می‌کنند خاطرنشان کرد: در نشست مشترک دلایل مخالفت به نوبخت و وزیر کشور گفته شده است.

اخبار مرتبط

۱۲هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی با بررسی تراکنش‌های بانکی

دخل و خرج مردم یکسان نیست و حذف صفر از پول ملی تاثیری نخواهد گذاشت/ حمایت از تولیدکنندگان راهکار برون‌رفت از این شرایط است

منابع ارزی کشور ۲ برابر نیاز است

0 نظر

ارسال نظر

capcha