آغاز هشتمین دور از مذاکرات آستانه برای حل بحران سوریه

آغاز هشتمین دور از مذاکرات آستانه برای حل بحران سوریه
به گزارش سراج24به نقل از المیادین، شرکت کنندگان در هشتمین دور از مذاکرات آستانه درباره حل بحران سوریه وارد آستانه پایتخت قزاقستان شدند.
 
انور جایناکوف رئیس دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه قزاقستان امروز پنجشنبه گفت که همه شرکت کنندگان در مذاکرات آستانه وارد پایتخت قزاقستان شده‌اند تا هشتمین دور این مذاکرات که دو روز به طول خواهد انجامید را آغاز کنند.وی افزود که استفان دی‌میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه صبح جمعه برای شرکت در هشتمین دور از مذاکرات آستانه وارد آستانه خواهد شد.
 
جایناکوف از برگزاری دیدارهای دوجانبه و چندجانبه طرف‌های شرکت کنندگان در این مذاکرات خبر داد که پشت درهای بسته انجام شده است.
 
بر اساس این گزارش، هیئت نمایندگان دولت سوریه به ریاست بشار جعفری با هیئت ایرانی به ریاست حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقایی وزیر خارجه ایران دیدار کردند و در این دیدار درباره هماهنگی و ادامه مشورت‌ها بین دو طرف به‌منظور پیشبرد موفقیت آمیز این دور از مذاکرات بحث و تبادل نظر شد.
 
همچنین هیئت روسی به ریاست الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه دو نشست جداگانه با هیئت ایران و ترکیه برگزار کرد.احمد شاما کارشناس وزارت خارجه آمریکا به نمایندگی از این کشور در این دور از مذاکرات آستانه حضور دارد.
 
برخی منابع دیپلماتیک به المیادین گفتند که کنفرانس گفت‌وگوی ملی سوریه در سوچی احتمالا اواخر ماه آینده برگزار می‌شود.برخی منابع گفتند که برگزاری کنفرانس سوچی از مسائل اصلی دستور کار مذاکرات آستانه است.
 
مذاکرات آستانه درباره سوریه به ابتکار عمل "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه و بر اساس توافق وی با "رجب طیب اردوغان" رئیس‌جمهوری ترکیه در ماه دسامبر سال 2016 و سپس موافقت مقامات جمهوری اسلامی ایران و با مشارکت سه جانبه مسکو-آنکارا-تهران آغاز شد.
 
منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

واکنش ایران به ادعاهای نیکی هیلی

واکنش وزیر دفاع آمریکا به کنگره سوچی

نشست «سوچی» به تعویق افتاد

0 نظر

ارسال نظر

capcha