مراقب پلیس‌های قلابی باشید

مراقب پلیس‌های قلابی باشید

به گزارش سراج24، اخیرا افرادی از طریق شماره تلفن های متعدد با بعضی از مالکین خودروها تماس و خود را به عناوین مختلفی برای ارائه خدمات از قبیل( شرکت خدماتی بیمه، خودرویی، پارکینگ، امداد جاده ای و...) وابسته به پلیس راهور معرفی و اعلام می کنند که باید در قبال ارائه خدمات فوق مبالغی را به شرکت های مذکور پرداخت کنند و در صورت پرداخت نکردن برای آنان از سوی پلیس راهور ناجا جریمه لحاظ خواهد شد.

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا ضمن اعلام این خبر گفت: به همین دلیل، با توجه به اهمیت موضوع و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده از موقعیت و نام پلیس راهور ناجا مراتب از طریق رسانه ملی به شهروندان اطلاع رسانی می شود تا هوشیاری کامل نسبت به اینگونه اقدامات کلاهبردارانه داشته باشند.

سرهنگ جهانی ادامه داد: حق و تکلیف شهروندان در قانون و مقررات مشخص می شود. به همین دلیل برابر بند ١٢ ماده ٤ قانون تشکیلات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مصوب ١٣٦٩ اجرای قوانین و مقررات ترافیکی بر عهده پلیس راهنمایی و رانندگی بوده و برای همین هر آنچه توسط پلیس اجرا می شود، ناشی از وضع قوانین و مقررات است که به عنوان مستند اجرایی به آن پرداخته می شود. لذا مجددا تاکید می شود استفاده از نام پلیس برای ترغیب شهروندان توسل به شیوه های متقلبانه بوده و در حکم کلاهبرداری است.

وی خاطرنشان کرد: قطعا پلیس ضمن رصد موضوع در صورت مشاهده چنین افرادی برابر قانون نسبت به برخورد با این کلاهبرداران اقدام می کند.

در عین حال شهروندان در صورت برخورد با این افراد می توانند مراتب را از طریق شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا و یا پلیس ۱۱۰ در میان بگذارند تا در اسرع وقت با آنها برخورد شود.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

پیامک ابلاغ قضایی الکترونیکی جعلی است

گرداننده سایت قمار در سمنان دستگیر شد

راهکارهای «پلیس فتا» برای ارتقاء امنیت ایمیل‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha