سابقه رفتار دولت انگلیس با ایران به روایت نقوی حسینی

سابقه رفتار دولت انگلیس با ایران به روایت نقوی حسینی
به گزارش سراج24، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به سابقه رفتار دولت انگلیس با ایران گفت: انگلیس باید در عمل و نه در شعار، به برجام متعهد باشد.
 
سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به سفر اخیر وزیر امور خارجه انگلیس به تهران اظهار داشت: در این سفر نکات اساسی و مهمی از سوی مسئولین کشور مطرح شده و در واقع چالش‌هایی که باید در روابط میان ایران و انگلیس حل و فصل شود، بازگو شده است.
 
وی افزود: انگلستان یکی از کشور‌های امضاکننده برجام است و نسبت به این توافق بین المللی تعهداتی دارد و با توجه به اینکه مناسبات ایران و انگلیس طی سال‌های گذشته دچار تلاطم‌هایی شده، انتظار جمهوری اسلامی ایران این است که واقعیت‌های امنیتی منطقه غرب آسیا و نقش ایران در این مساله از طرف اروپایی‌ها به خوبی فهمیده شود.
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: ما نمی‌توانیم با خیالات زندگی کنیم؛ اینکه انگلستان از یک سو در حوزه‌های اطلاعاتی با گروه‌های تروریستی در منطقه همکاری کند و از سوی دیگر ادعای مبارزه با تروریسم را داشته باشد، یا به سیاست‌های مداخله گرانه در امور داخلی ایران ادامه دهد و اسم این رفتار‌ها را «مناسبات سیاسی و دیپلماتیک» بگذارد، این رفتار‌ها برای ما قابل قبول نیست.
 
نقوی حسینی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بار‌ها اعلام کرده و نشان داده است که خواهان مراودات سیاسی و اقتصادی سالم با همه کشور‌های دنیا منهای کشور آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی است و علاقه‌مند است مناسبات خود را تقویت کند، مشروط بر اینکه طرف مقابل حسن نیت داشته باشد.
 
وی همچنین با تاکید بر اینکه کشور انگلیس باید به سهم خود زمینه بهره برداری ایران از منافع برجام را فراهم کند و به تعهداتش پایبند باشد، اظهار داشت: انتظار این است که طرف‌های مقابل از جمله انگلستان به طور واقعی و نه شعاری، به تعهداتشان عمل کنند.
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره آینده مناسبات ایران و انگلیس و این نکته که آیا امیدی به حسن نیت انگلستان در ایفای تعهدات برجامی و رابطه درست با جمهوری اسلامی هست یا خیر، تصریح کرد: هر چند در فضای سیاست همه باید امیدوار باشیم، اما عملکرد گذشته انگلیس نشان داده که معمولا با آنچه صحبت می‌کنند، پایبند نیستند.

اخبار مرتبط

عامل سقوط هواپیمای اوکراینی خطای انسانی و غیرعمدی بوده است

شرط بازگشت آمریکا به برجام لغو تحریم‌ها است

ظریف برای سند ۲۵ ساله به مجلس می‌آید

0 نظر

ارسال نظر

capcha