پاکسازی هزار و ۹۶۰ کیلومتر مربع از مساحت تحت اشغال داعش در جنوب استان دیرالزور؛ محاصره ۱۲۵۰ تروریست داعشی در شرق سوریه + نقشه میدانی

پاکسازی هزار و ۹۶۰ کیلومتر مربع از مساحت تحت اشغال داعش در جنوب استان دیرالزور؛ محاصره ۱۲۵۰ تروریست داعشی در شرق سوریه + نقشه میدانی
به گزارش سراج24،آخرین تحولات میدانی از شرق سوریه حاکیست، نیروهای جبهه مقاومت پس از پاکسازی ساحل غربی رود فرات، آزادسازی مناطق آلوده در حد فاصل شهرک الصالحیه - حومه شمالی شهر البوکمال و تکمبل محاصره عناصر تروریستی داعش در بیابان های جنوب غرب دیرالزور و جنوب شرق حمص، عملیات جدیدی را برای بازپس گیری مناطق جنوبی استان دیرالزور انجام دادند.

نیروهای جبهه مقاومت پس از درگیری های سنگین چند ساعته با پشتیبانی جنگنده های روسی موفق شدند با عقب راندن عناصر تروریستی داعش، تمامی مناطق آلوده را در حد فاصل شهرک « الصالحیه » تا منطقه « معیزیله» را به کنترل خود در آورند.

در جریان این عملیات مناطق مهمی از جمله « سد معیزیله، وادی الصواب» و میدان های نفتی « عکاش ۱ ، عکاش ۲ و الحمر شمالی» از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج شد و مساحتی حدود هزار و ۹۶۳ کیلومتر مربع به کنترل نیروهای جبهه مقاومت درآمد.

عملیات نیروهای جبهه مقاومت در محور شمالی و شمال شرقی ایستگاه نفتی پمپاژ دوم برای پیشروی به سمت مناطق مهمی از جمله « بئر جبیبه و طماح» در دستور کار قرار گرفته است؛ در حال حاضر، نیروهای مقاومت به ورودی های این دو منطقه رسیده اند.

با پاکسازی این دو منطقه مهم و راهبردی خطر حملات عناصر تروریستی داعش برای اشغال مجدد شهرک های حدفاصل « المیادین - البوکمال» به حداقل کاهش می یابد؛ در جریان درگیری های امروز حدود ۳۵ تن از تروریست های داعش کشته و زخمی شدند.

یک منبع میدانی در شرق سوریه در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: حدود ۱۲۵۰ تن از عناصر تروریستی داعش در مناطق اشغالی بیابان های جنوب غرب استان دیرالزور و جنوب شرق استان حمص حضور دارند.

به گزارش مشرق با پاکسازی هزار و ۹۶۰ کیلومتر مربع از مساحت آلوده در جریان عملیات امروز، حدود ۵ هزار کیلومتر مربع در بیابان جنوب غرب دیرالزور و حمص در اشغال تروریست های داعش قرار دارد.

 

اخبار مرتبط

اولین پرده از سناریوی خطرناک عربستان در لبنان؛ استعفا رمز فتنه

ایران‌هراسی ترفند اعراب برای ائتلاف با صهیونیست‌ها/ جبهه مقاومت قدرتمندتر از گذشته

آمادگی بیشتر دولت و ارتش سوریه برای بحران های پس از موضوع شیمیایی/ آرایش نظامی جبهه مقاومت عربی - اسلامی در مقابل جنگ روانی آمریکایی‌ها کامل شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha