نگرانی هلندی‌ها از نیمکت‌نشینی گوچی

نگرانی هلندی‌ها از نیمکت‌نشینی گوچی

به گزارش سراج24، در مسابقات اخیر تیم ملی فوتبال ایران، قوچان‌نژاد برخلاف گذشته‌های نه چندان دور، گزینه شماره یک کارلوس کی‌روش برای حضور در ترکیب اصلی تیم،‌نبوده است.

فاصله‌گرفتن از روزهای اوج و نیز ورود یکسری رقبای جدید باعث شده تا سرمربی پرتغالی تیم ملی، هرچند گلزن محبوب خود را در گزینش‌های که داشته، فرابخواند، اما  بیشتر از وی، روی نیمکت استفاده کند.

این اتفاق گویا در رده باشگاهی نیز برای مهاجم فرصت‌طلب کشورمان در حال رخ دادن هست. قوچان نژاد شب گذشته در بازی هفته پانزدهم با ونلو نیز در ترکیب هیرنفین در رقابت‌های اردی‌ویزه هلند جای نگرفت.موضوعی که مورد توجه رسانه‌های هلندی، قرار گرفت.

گزارشگر روزنامه لوی‌واردرکورانت به این موضوع در قالب تحلیلی پرداخت.این نشریه نوشت: هفته قبل برای نخستین مرتبه قوچان‌نژاد نیمکت‌نشین شد و این هفته نیز مقابل ونلو، همان تجربه را یکبار دیگر کسب کرد.

این نشریه عنوان کرد به نظر می‌رسد گلزن ایرانی زیاد مورد توجه یورگن اشترپل، سرمربی تیم نیست.

به باور گزارشگر این نشریه فوروارد ایرانی به دلیل عدم گلزنی که ناشی از نداشتن آمادگی کامل است، در بازی‌های تیم هلندی، در ترکیب اصلی جای نگرفته است.

نویسنده این نشریه در مقاله خود به حرف‌های گذشته بازیکن خوش‌اخلاق ایرانی اشاره کرده در مصاحبه‌ای عنوان کرده بود برای یک فوروارد، داشتن آمار گلزنی بسیار حائز اهمیت است.

به همین خاطر به دورانی که قوچان‌نژاد در ۳۰ بازی برای چارلتون، ۴ گل زد،‌اشاره کرد و آن را آمار بالایی ندانست.

*نکات فنی بازی این روزهای قوچان‌نژاد

روزنامه هلندی در ادامه موضوعات دیگری را نیز اینچنین برشمرد:آن چیزها مربوط به گذشته بوده است.قوچان‌نژاد اکنون برای هیرنفین به عنوان مهاجم نوک حمله بازی می‌کند.در تیمی که مبنای کارش، فوتبال گروهی است.آمار گلزنی اش در فصل گذشته،‌همین موضوع یعنی اتکا به بازی گروهی را نشان می‌دهد.هرچند که در دور دوم فصل گذشته، دوران دراماتیکی داشت.در تیمی که برنده بازی نشد، قوچان نژاد ۲۰ گل در ۳۵ بازی (در اردی ویزه و پلی‌آف‌ها) به ثمر رساند.این یک آمار خوب برای گلزنی مثل او بود.اما آیا رضا در فصل جاری هم چنین آماری داشته است؟این مساله مهم در ارتباط با او است. چرا که در ۱۴ بازی فقط ۲ گل زده است.

*رضا شوت زیاد می‌زند، کمتر به گل می‌رسد!

لوی‌واردکورانت ادامه داد:گلزنی در یک تیم،‌بیانگر خیلی چیزها است اما همه چیز نیست.برای این که مشخص شود یک مهاجم آیا در کل حضوری موثر در بازی داشته، باید همه آمار را مورد بررسی قرارداد.به عنوان مثال در بازی با سووله، رضا ۳۰ شوت زد که ۲ تا آن گل شد.این نشان می‌دهد که نسبت ایجاد موقعیت گل و تبدیل شدن آن به گل، در مورد او ۱۵ به یک بوده است.یعنی او مجبور بوده ۱۵ شوت بزند تا یکی به گل برسد.در حالیکه در فصل گذشته، او ۷۹ شوت به دروازه داشت که ۲۰ مورد آن گل شد.یعنی آن موقع تناسب ۴ به یک بود.

این نشریه هلندی که کاملا روی بازی و نحوه عملکرد گلزن ملی‌پوش، تمرکز کرد، معتقد است میانگین شوتزنی قوچان‌نژاد در فصل گذشته ۲.۳ در هر بازی بوده در حالیکه در فصل جاری ۲.۱ در هر بازی شده است.

*وظایفی که در عدم گلزنی موثرند

تحلیل روزنامه هلندی که می‌تواند به علاقمندان بازیکن ارزشمند کشورمان، اطلاعات بیشتری در مورد وضعیت کنونی او دهد، به همین جا ختم نشده است.

این نشریه در ادامه نوشت قوچان‌نژاد نسبت به فصل گذشته وظایف دیگری هم دارد که همین امر روی گلزنی در او تاثیر گذاشته تا نتواند گل‌های زیادی را به نام خود ثبت کند.
منبع: فارس

 

اخبار مرتبط

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

توضیحات مدیر تیم ملی فوتبال امیددرباره مربیان تیم ملی فوتبال امید

قدوس پنجمین بازیکن سال تیمش شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha