جنایت پس ازجشن تولد

جنایت پس ازجشن تولد

به گزارش سراج24، رسیدگی به این پرونده از دوم اردیبهشت 93 و همزمان با گزارش کشف جسدی در شرق تهران به پلیس، آغاز شد. مأموران و تیم جنایی پس از حضور در محل، با جسد پسر جوانی روبه‌رو شدند که به نظر می‌رسید خفه شده است.پس ازانتقال جسد به پزشکی قانونی، تحقیقات جنایی دراین باره کلید خورد تا اینکه سرانجام در تحقیقات گسترده مهدی- 17ساله- دستگیر شد و به قتل با انگیزه انتقامجویی اعتراف کرد.

متهم درجلسه محاکمه گفت: «اتهام قتل را قبول دارم. آن زمان من 17 ساله بودم و برای انتقام مسیر اشتباهی را انتخاب کردم. ماجرا از یک جشن تولد شروع شد. من و مقتول به آن جشن دعوت شده بودیم. میهمانان مشروب خورده بودند و حالت طبیعی نداشتند. آن روزقصد ترک آنجا را داشتم که متوجه شدم مقتول قصد آزارم را دارد. بعد از آن جشن تولد، او باز هم سد راهم شد که این رفتارش آزارم می‌داد. به همین دلیل تصمیم به انتقام گرفتم. شب حادثه با او در پارک روبه‌رو شده و با تسمه‌ای که روی زمین بود خفه‌اش کردم و جسدش را میان شمشادها انداختم. بعد به خانه بازگشتم، خودروی پدرم را برداشتم و با دوست صمیمی‌ام که در جریان کارهای مقتول بود، تماس گرفتم. همراه او به پارک رفتم و جنازه را در کیسه‌ای گذاشتم تا با خودروی پدرم به خارج از شهر منتقل کنیم اما دستگیر شدم.»

متهم به قتل در آخرین دفاعیاتش گفت: اشتباهم را قبول دارم اما من در آن زمان سن کمی داشتم و نمی‌دانستم عاقبت کارم چه می‌شود.

پس از آخرین دفاعیات متهم و وکیل مدافعش و درخواست اعمال ماده 91 قانون مجازات اسلامی، قضات صبح دیروز با پذیرفتن دفاعیه وکیل متهم، اورا مشمول این ماده قانونی دانسته وبراین اساس متهم به خاطرارتکاب قتل درنوجوانی از قصاص گریخت و به پنج سال حبس و پرداخت دیه محکوم شد.
منبع: روزنامه ایران
 

اخبار مرتبط

حذف فیزیکی همسر به دلیل حضور شخص سوم از سوی برخی زنان!

صحنه قتل، همسر محمدعلی نجفی در وان خونین حمام منزلش+تصویر

قاتل میترا استاد برای ادای توضیحات به دادسرای جرایم جنایی تهران منتقل شد + تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha