اولین واکنش ترامپ بعد از اعلام تصمیم درباره قدس

اولین واکنش ترامپ بعد از اعلام تصمیم درباره قدس
به گزارش سراج24، رئیس‌جمهور آمریکا علیرغم آنکه با اعلام تصمیم خود مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل موجی از اعتراضات را در جهان به راه انداخته، به تازگی گفته که همچنان به توافق صلح خاورمیانه متعهد است.
 
 
به دنبال موجی از اعتراضات در سراسر منطقه و فراتر از خاورمیانه به تصمیم ترامپ برای اعلام قدس بعنوان پایتخت اسرائیل، «راج شاه» سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران در هواپیمای «ایر فورس وان» گفت که کاخ سفید خواستار «آرامش و اعتدال» شده است.
 
شبکه آی 24 در این خصوص گزارش کرد، سخنگوی کاخ سفید گفت که ترامپ از تمامی طرفین می‌خواهد «در موضوعی که منجر به صلح می شود فعالیت کنند».
 
وی ادامه داد: «ترامپ ابراز امیدواری می‌کند که صدای صبر بر حامیان نفرت غلبه کنند».
 
اعلام تصمیم روز چهارشنبه هفته گذشته ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی موجی از خشم و اعتراضات را در روزهای جمعه و شنبه در جهان اسلام به همراه داشت و دهها هزار نفر از معترضان در سراسر منطقه بعد از نماز جمعه تظاهرات برپا کردند.
 
سخنگوی ترامپ می‌گوید که ترامپ از پیامدهای احتمالی اقداماتش به طور کامل اطلاع داشته است و کاخ سفید معتقد است که همچنان اقدام درستی انجام داده است و ترامپ هنوز به توافق صلح خاورمیانه متعهد است.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

دختر ترامپ در آغوش نتانیاهو!+عکس

ترامپ: به دنبال توافقی جدید با ایران هستیم

ماهیگیری ریاض و ابوظبی از آب گل آلود برجام

0 نظر

ارسال نظر

capcha