کابوس باران و برف و رؤیای کانکس در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه

کابوس باران و برف و رؤیای کانکس در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه

به گزارش سراج24،  وزش باد شدید از شب گذشته در استان کرمانشاه آرامش افرادی که در منازل خود و زیر سقف زندگی می‌کنند را به هم زده و در این میان تصور اینکه هموطنان زلزله‌زده در چادر و با صدای نایلون‌های روی آن باید روزگار را بگذرانند آزاردهنده می‌شود.
 
تعداد قابل توجهی از زلزله‌زدگان هنوز در مرحله اسکان اضطراری و زندگی در چادر قرار دارند و این در حالی است که آغاز بارش باران از شب گذشته سبب آبگرفتگی بسیاری از چادرها است.
 
در این شرایط که براساس گزارش هواشناسی دمای هوا به شدت کاهش می‌یابد بسیاری از خانواده‌ها به ناچار ترجیح می‌دهند بیرون از چادر بمانند و این خود سبب بروز بیماری‌های بسیاری از جمله سرماخوردگی می‌شود.
 
وضعیت نامناسب آبگرفتگی معابر عمومی و چادرها از یک طرف و زباله‌های انباشته شده در سطح شهر و روستا از طرف دیگر  سبب ایجاد چهره‌ای زشت از روستا و شهر شده است.
 
مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه در مورد وضعیت جوی گفت که پنجشنبه شب تا روز یکشنبه شاهد کاهش قابل ملاحظه دمای هوا و یخبندان شبانه به‎خصوص در نواحی سردسیر استان کرمانشاه خواهیم بود.
 
محمد خسروی با اشاره به اینکه هوای استان امشب تحت تأثیر سامانه بارشی حاکم در منطقه، ابری و در بعضی ساعات همراه با بارش برف و باران، وزش باد شدید و احتمالا رعدوبرق همراه خواهد بود افزود: با خروج این سامانه از امشب تا روز یکشنبه شاهد کاهش قابل ملاحظه دمای هوا و یخبندان شبانه به‎ویژه در نواحی سردسیر استان کرمانشاه خواهیم بود.
 
مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه بارش در مناطق غرب، شمال‎غرب و نواحی شرقی استان نمود بیشتری داشته است، گفت: بارندگی علاوه بر آبگرفتگی معابر عمومی، ممکن است سبب رواناب در برخی نقاط از سطح استان شود.
 
خسروی بیان کرد: وزش باد که باعث کولاک و کندی تردد در گردنه‎های برفگیر می‎شود، ممکن است طی ساعاتی هوای استان کرمانشاه را غبارآلود کند.
 
وی با اشاره به اینکه مه صبحگاهی به‎ویژه در مناطق مرطوب، سردسیر و کوهستانی و احتمال گردوغبار به‎ویژه در نواحی مرزی، مهم‌ترین پدیده‌‏های جوی استان در روز جمعه  خواهند بود، اظهار کرد: از فردا تا پایان هفته آینده بارشی برای سطح استان پیش‎بینی نمی‎شود.
 
اجرای اسکان موقت زلزله‌زدگان استان کرمانشاه دیر شروع شد و با وجود شتاب گرفتن این طرح همچنان بسیاری از خانواده‌ها در زیر چادر زندگی می‌کنند.
 
ارسال کانکس از سوی مردم، شناسایی کانکس‌های  بدون استفاده در مناطق مختلف کشور و ارسال آنها برای مردم آسیب‌دیده در کنار ساخت پر شتاب کانکسها در کارگا‌ه‌های محلی و کشوری به اسکان موقت سریع‌تر زلزله‌زدگان ختم خواهد شد و از مشکلات آنها خواهد کاست.
 

اخبار مرتبط

اجرای ۳۴ هزار طرح عمرانی برکت در ۴۵۰۰ روستا

مردم برای حفظ و استقلال کشور در انتخابات مشارکت داشته باشند

تجمع حامیان «سید ابراهیم رئیسی» برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha