اظهارات جدید موگرینی درباره برجام

اظهارات جدید موگرینی درباره برجام

به گزارش سراج24، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با شبکه خبری یورونیوز گفت که توافق هسته‌ای با ایران کارآمد بوده است و سندی است که در قالبی بیش از 100 صفحه تنظیم شده است که بر طبق آن ایران به تعهدات خاصی پایبند شده است و به وسیله آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم مورد باز بینی قرار گرفته است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بخشی از مصاحبه با شبکه خبری «یورونیوز» گفت: « تاکنون آژانس 9 بار کنترل موفقیت‌آمیز (از برنامه هسته‌ای ایران) داشته است و آنها توافق هسته‌ای که کارایی دارد را لغو نمی‌کنند. این (توافق) به اولویت‌ها در زمینه امنیت اروپا و منطقه ما مربوط می‌شود. ترامپ راهبردی را در پیش گرفته است که بر طبق آن توافق هسته‌ای با ایران را زیر سوال ببرد. ما دوستان آمریکایی داریم که می‌دانند، توافق هسته‌ای فقط به یک کشور تعلق ندارد بلکه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد از آن حمایت می‌کند و ما انتظار داریم که تمامی طرف‌ها به آن احترام بگذارند.»

وی افزود: «ما با مسکو درباره کره شمالی و توافق با ایران و مسایلی از این دست همکاری خوبی داریم و به همراه هم تلاش می‌کنیم راهکار تشکیل دو دولت را در زمینه حل بحران فلسطینیان اجرایی کنیم و به مسایلی مانند تروریسم و مهاجرت هم بپردازیم.»
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

فیلم| همه علیه کرونا الا رسانه‌های غربی

مردم با حضور پر شور و انتخاب خوب، مجلس قوی برای ایران قوی بسازند

حکایت ما و آمریکایی ها ، بازدارندگی و توازن وحشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha