داستان دنباله‌دار رسوایی اخلاقی مقامات ارشد دستگاه دیپلماسی آمریکا

به گزارش سراج24 ، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان بیل کلینتون، رئیس جمهور اسبق آمریکا با اتهامات تازه‌ای در خصوص آزار و اذیت جنسی چهار زن مواجه شده است.

این روزنامه انگلیسی در مطلبی به قلم اد کلاین نوشت: به گفته منابع مطلع در حزب دموکرات و مقامی که در دولت‌های کلینتون و باراک اوباما روسای جمهور سابق آمریکا خدمت کرده است، بیل کلینتون با اتهامات جدیدی از سوی چهار زن در خصوص آزار جنسی رو به رو شده است.

این منابع می‌گویند اتهامات جدید علیه این رئیس جمهور سابق ۷۱ ساله - که گذشته‌اش مملو از اتهامات سوء رفتار جنسی است - مربوط به دوران پس از خروج او از کاخ سفید در سال ۲۰۰۱ است.

وکلای این زنان، کلینتون را مطلع کرده‌اند که آماده می‌شوند تا چهار شکایت جداگانه علیه او مطرح کنند. در چارچوب مذاکرات جاری، این وکلا خواستار مبالغ کلانی در ازای سکوت موکلان خود شده‌اند.

یکی از اعضای تیم حقوقی کلینتون وجود اتهامات تازه را تایید کرده است. اواخر دهه ۹۰ میلادی، کلینتون ۸۵۰ هزار دلار به منظور حل و فصل شکایت پائولا جونز، کارمند سابق ایالت آرکانزاس، در خصوص آزار و اذیت جنسی پرداخت کرد؛ شکایتی که به استیضاح کلینتون در مجلس نمایندگان و در نهایت تبرئه او در سنا در سال ۱۹۹۹ منجر شد.

گفته می‌شود مذاکرات در خصوص شکایات جدید به مرحله حساسی رسیده است.

به گفته منابعی در حلقه داخلی کلینتون، در صورتی که مذاکرات شکست بخورد، این چهار زن آماده هستند اتهامات آزار جنسی را در یک کنفرانس خبری مطرح کنند و کلینتون را به تازه‌ترین - و مشهورترین - شخصیت در فهرست بلندبالایی از افراد از هاروی واینستین گرفته تا کوین اسپیسی تبدیل کنند که به تازگی به آزار جنسی متهم شده‌اند.

اتهامات تازه به اتفاقاتی مربوط به بیش از ۱۰ سال پیش در آغاز قرن فعلی باز می‌گردد. این چهار زن، که هنوز هویت خود را فاش نکرده‌اند، مدعی هستند مورد آزار و اذیت جنسی رئیس جمهور پیشین آمریکا قرار گرفته‌اند.

یکی از اعضای تیم وکلای کلینتون در پاسخ به پرسشی درباره این اتهامات گفت: «مشخص است که من (از اتهامات) مطلع هستم، ولی نمی‌توانم درباره آن صحبت کنم».

اتهامات تازه احتمالا این بحث را مجددا زنده خواهد کرد که چرا دموکرات‌ها از کلینتون در جریان رسوایی مونیکا لوینسکی دفاع کردند و چرا لیبرال‌ها و طرفداران حقوق زنان به اتهامات علیه چهل و دومین رئیس جمهور آمریکا در خصوص آزار و اذیت جنسی پائولا جونز، خوانیتا برادریک، کاتلین ویلی و شماری دیگر بی اعتنایی کردند.

یک مقام حزب دموکرات که از این پرونده مطلع است، اعلام کرد: «بیل از فکر این که مجبور شود شهادت دهد و از خود در برابر اتهامات جنسی مجددا دفاع کند، آشفته می‌شود».

این مقام افزود: «او امیدوار است تیم حقوقی‌اش بتواند جلوی ایراد اتهامات این زنان را بگیرد».

این منبع خاطر نشان کرد هیلاری کلینتون از دست همسرش به علت درگیر شدن در یک رسوایی جنسی دیگر خشمگین است.

این منبع افزود: «در گذشته، هیلاری تیمی از کارآگاهان داشت که موفق شدند شماری از زنان را در لیتل راک (مرکز ایالت آرکانزاس) که شکایاتی در خصوص پیشنهاد‌های جنسی ناشایست بیل داشتند، ساکت کنند».

این منبع اعلام کرد: «ولی هم اکنون هیلاری اذعان دارد که فضای متفاوتی در فرهنگ ما درخصوص آزار و اذیت جنسی حاکم است و نمی‌توان زنان را زمانی که تصمیمشان را گرفته‌اند که صحبت کنند، مرعوب کرد تا درباره اتهامات سکوت کنند».

او خاطرنشان کرد: «هیلاری می‌خواهد به عنوان رهبر مقاومت در برابر دونالد ترامپ، در انظار عمومی بماند و نقش مهمی در عرصه سیاست در سال‌های پیش رو ایفا کند از جمله این که حتی احتمالا در سال ۲۰۲۰ مجددا برای کسب سمت ریاست جمهوری نامزد شود».

این منبع افزود: «او می‌ترسد تازه‌ترین رسوایی، میراث کلینتون را نابود کند و طرح‌هایش را از بین ببرد».

به گفته این منبع، «چندین سال است روابط بین بیل و هیلاری بیشتر یک رابطه تجاری بوده است مگر این که پای دختر و نوه‌اشان در میان باشد».

او افزود: «تا حد زیادی به علت روابط بیل با زنان دیگر، چندین سال است آن‌ها به عنوان زن و شوهر با یکدیگر زندگی نکرده‌اند».

این منبع اعلام کرد: «سال‌ها پیش مشخص شد که حتی سن و سال باعث نخواهد شد بیل آرام بگیرد و از مزاحمت برای زنان دست بردارد. هیلاری فقط به این مسئله بی توجهی می‌کند و زندگی جداگانه خود را دارد».

اخبار مرتبط

رسوایی جدید ترامپ و همراهانش

حمله لفظی ترامپ به دموکرات ها اِف‌بی‌آی

کلینتون: ترامپ از حرف زدن من خیلی ناراحت می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha