دادستانی عربستان یک کارمند شیعه بی گناه را به 5 سال حبس محکوم کرد!

به گزارش سراج24 ، به نقل از فارس دادستانی کل عربستان سعودی یک کارمند شیعی اهل استان الشرقیه را مجرم شناخت که در مقاله‌ای به تعریف و تمجید از گروههای داوطلب مردمی پرداخته بود که امنیت مراسمات عزاداری را برقرار می‌کنند.

به نوشته روزنامه عکاظ عربستان، دادستانی محتوای این مقاله را ضد سیستم مبارزه با جرائم اطلاعاتی دانسته است و در حکمی او را به 5 سال زندان، 3 میلیون ریال سعودی غرامت و ممنوعیت سفر و همچنین بسته شدن حساب فیس بوکش محکوم کرده است.

این فرد که نامی از او برده نشده در حساب فیس بوک خود در مقاله‌ای با عنوان «گروههای تأمین امنیت.. آیا ما بر حق نیستیم؟» به تعریف و تمجید از گروههای داوطلب مردمی پرداخته بود که تأمین امنیت مساجد و حسینیه‌های شیعیان را بر عهده گرفته‌اند.

این گروههای داوطلب، پس از هدف قرار گرفتن مساجد شیعیان از سوی داعش در شهرها و روستاهای منطقه الشرقیه تشکیل شدند و توانستند امنیت را به این اماکن باز گردانند و در برخی موارد نیز پیش از نیروهای امنیتی اقدامات تروریستی را قبل از انجام آن، خنثی می‌کردند.

پیش از این نیروهای امنیتی سعودی تعدادی از جوانان این گروههای داوطلب را به هانه موازی کاری با نیروهای امنیتی، بازداشت کرده بودند.

اخبار مرتبط

روایت وزیر لبنانی از چهار هدف آمریکا علیه ایران

غیبت «بن سلمان‌» پس از تیراندازی در کاخ سعودی

سعودی‌ها، ایران، سوریه و قطر را دور زدند!

0 نظر

ارسال نظر

capcha