رئیس اتاق بازرگانی تهران:

رشد اقتصادی در ماه‌های‌ آینده کاهش می‌یابد

رشد اقتصادی در ماه‌های‌ آینده کاهش می‌یابد

به گزارش سراج24،‌ مسعود خوانساری صبح امروز در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با بیان اینکه طلب پیمانکاران کماکان به قوت خود باقی است اظهار داشت : این امر شرکتهای مشغول به کار در حوزه سلامت و بهداشت را با معضل بزرگی مواجه کرده است و در حال حاضر بودجه های دولت تکاپوی پرداخت آن را نمی دهد. دولت جفا بیش از این را در حق پیمانکاران و شرکتهای بخش خصوصی پایان دهد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: در ماه های گذشته افزایش نرخ ارز در کشور مشهود بوده است و پیش بینی می شد که این افزایش قیمت ها کماکان ادامه یابد، زیرا تورم در سالهای اخیر وجود داشته اما متناسب با آن نرخ ارز، تغییر نکرده است، بنابراین نرخ ارز هنوز واقعی نیست.

وی در ادامه گفت: دولت برای کنترل خود نبایداز ممنوعیت کالاها و برخوردهای غیرکارشناسی بهره گیرد. در شروع دولت روحانی، قیمت لیر ترکیه 2500 تومان بوده که اکنون به 1000 تومان رسیده است و میزان ورادات از این کشور افزایش یافته است اما در همین مدت نرخ دلار تا دو ماه قبل تغییری نداشته است.خوانساری یاد آور شد که در 6 ماهه اول سال جاری 400 هزار نفر به آنتالیای ترکیه سفر کرده اند که شرایط ارزی باعث دادن سوبسید برای سفر به این کشور شده است و اصرار بیش از اندازه به ثبات نرخ ارز، تولید را دچار مشکلات زیادی کرده ست.

وی تاکید کرد که لازم است که ارز هم به عنوان یک کالا، قیمتگذاری شده و دولت کنترل و مدیریت آن را به عهده داشته باشد.
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

آخرین نرخ اسعار دولتی در ۱۱ خرداد ۹۸

دلیل ارزان شدن دلار چیست؟

ایجاد سازوکاری برای ثبات در قیمت اجناس و ارز

0 نظر

ارسال نظر

capcha