۲۵۰ گروه جهادی تخصصی بسیج به یاری زلزله زدگان شتافتند

۲۵۰ گروه جهادی تخصصی بسیج به یاری زلزله زدگان شتافتند

به گزارش سراج24 ، سردار نعمان غلامی، رئیس سازمان بسیج سازندگی در گفت‌وگو با ما ضمن بیان مطلب فوق گفت: بسیج سازندگی کرمانشاه اولین نهادی بود که درگیر موضوع زلزله شد و بسیجیان در یک حضور گسترده برای کمک‌رسانی و خارج کردن مجروحین و اجساد از زیر آوار وارد عمل شدند و در پی آن سرلشکر جعفری در همان ساعات اول با حضور در مناطق زلزله‌زده به فرماندهان سپاه استانی کشور دستور دادند کمک‌های اولیه را ساماندهی کنند. 

رئیس بسیج سازندگی گفت: با توجه به گستردگی مناطق و پراکندگی روستاها در تدبیری با نظر سرلشکر جعفری و سردار غیب‌پرور، تمام منطقه زلزله‌زده بین ۳۱ سپاه استانی کشور به غیر از سپاه کرمانشاه تقسیم شد. سپاه‌های استانی مأموریت سرزمینی را پذیرفتند و به هرکدام وظیفه کمک‌رسانی به تعدادی از روستاهای منطقه محول شد. 

غلامی با اشاره به استقرار قرارگاه، امکانات، مهندسان، نیروهای سازندگی و خدمات پزشکی سپاه نیز گفت: هرکدام از سپاه‌های استانی متولی چند روستا شدند و با شناسایی خانواده‌های آسیب دیده و نیازهای ضروری آنها، از طریق فرمانده حوزه، پایگاه، دهیار و شورای هماهنگ‌کننده، امکانات را توزیع می‌کنند. 

وی با بیان این نکته که حضور سازمان یافته و گسترده‌ در موضوع زلزله کرمانشاه کار جدیدی در مجموعه حوادث است، گفت: در حال حاضر مشغول آماده‌سازی خودمان برای سرمای پیش‌رو هستیم که بتوانیم در تأمین اسکان موقت و اولیه کمک‌رسانی کنیم. 

وی همچنین با اشاره به قراردادی که روز گذشته بین قرارگاه خاتم و بنیاد مسکن بسته شد گفت: در بحث تأمین اسکان اولیه مقرر شد که همه برای اجرای این کار وارد عمل شویم.  رئیس بسیج سازندگی در پاسخ به این سؤال که همدلی مردمی با مردم زلزله‌زده غرب کشور را چطور ارزیابی می‌کنید، ضمن تقدیر از احساسات انسان‌دوستانه مردمی گفت: سرپل ذهاب جلوه‌ای از غمی بود که به ملت ایران وارد شد ولی در ادامه به صحنه‌ای از عظمت ملت ایران مبدل شد. این سیل از عشق و محبت مردمی به سمت مردم زلزله‌زده جاری شد که این را خود مردم احساس می‌کنند و یقین داریم که در پس این حادثه یک فرصت جدید برای ساخت و سازهای زیبا در مناطق به‌وجود خواهد آمد. 

سردار غلامی افزود: دستگاه‌های مختلف اعم از ارتش، هلال احمر و آحاد مردم سعی در کمک‌رسانی داشتند و امکانات چادر در حد مناسب توزیع شد اما ایرادات برای بعضی روستاها در دوردست طبیعی است. 

وی ادامه داد: اکنون سپاه در سراسر استان مستقر است و از نزدیک بر اوضاع سرکشی دارد. 

رئیس بسیج سازندگی تأکید کرد: مشکلی در مناطق زلزله‌زده نیست که به نیروهای ما منعکس شود و برای آن متولی نداشته باشیم.  غلامی افزود: امید است کمک‌ها به سمت اسکان زلزله‌زدگان برود و در چند روز آینده نیروهای ما به سرعت در حال حرکت به سمت جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای همین امر هستند. 

سردار غلامی با اشاره به کمک رسانی مناسب درباره وسایل گرمایشی گفت: به امید خدا وارد مرحله بعدی کارها می‌شویم و بنا است از ظرفیت مردم برای ورود به سامان‌دهی وضعیت استفاده کنیم و مردم از فرهنگ خود برای اسکان موقت زلزله‌زدگان استفاده کنند. 

رئیس سازمان بسیج سازندگی همچنین با اشاره به قرار داشتن در هفته بزرگداشت بسیج مستضعفین اذعان داشت: هفته بسیج فرصتی برای اطلاع‌رسانی درباره اقدامات و خدمات سالانه مجموعه بسیج در حوزه‌های مختلف است؛ فرصتی که اقدامات بسیج در عرصه‌های مختلف خدمت‌رسانی به مردم و مردمی کردن خدمات‌رسانی توسعه و افزایش پیدا کند. 

اخبار مرتبط

سردار قریشی: تا عید فطر 1500 زندانی آزاد می شوند

شهید سلیمانی یک مصلح جهانی بود

کمک‌های بشردوستانه جهانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه

0 نظر

ارسال نظر

capcha