انتقاد فعال سیاسی اصلاح‌طلب از شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان

انتقاد فعال سیاسی اصلاح‌طلب از شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان

به گزارش سراج24 ، قربانعلی قائمی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به سازوکار شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و انتقاد از آن اظهار داشت: ما به عنوان افرادی که باید در سرنوشت خودمان و در رابطه با آینده کشورم داشته باشیم، بایستی در ساختارهایی کار کنیم که این ساختارها تابع از افراد نباشند بلکه این افراد باشند که تابعی از تشکل‌ها و احزاب باشند.

وی با بیان اینکه فعالیت تشکل‌هایی مثل شورای سیاست‌گذاری باید دائمی باشد نه مقطعی و زودگذر، گفت: امروز هم افرادی که مسئول این کار هستند اگر چشم خود را به واقعیت‌ها ببندند چوب آن را خواهند خورد. مطالبات، خواست‌ها و انتظارات باید در چارچوب و مسیر مشخصی قرار بگیرد و در مسیر خودش پیگیری شود و در جهت تحقق آن تلاش شود.

قائمی افزود: وقتی این اتفاق نمی‌افتد مسلماً در هر گوشه‌ای جمعی بلند می‌شوند و صدایی از آنها شنیده می‌شود. وقتی هم سراغ این افراد می‌رویم شناسنامه‌ مشخصی ندارند لذا هزینه زیادی باید بدهیم تا به حرکت این افراد سامان داده شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره نظر برخی شخصیت‌ها که معتقد به تشکیل شورایی جدا از شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان هستند، اظهار داشت: موازی کاری از هرکه باشد نادرست نیست. اولاً که ثابت شده ساختار شورای سیاست‌گذاری نقایص قابل توجهی داشته و بصورت مبنایی ایراد دارد. برای رفع این ایراد باید مجموعه‌ای آن را آسیب‌شناسی و ساختار مناسب را پیدا کنند.

وی افزود: اعضای شورای سیاست‌گذاری مدعی‌اند در داخل این مجموعه این کار در حال انجام است که درست نیست. باید افرادی از بیرون نظر کارشناسی بدهند و تصمیماتی بگیرند که نقایص نداشته باشد و نقاط ضعف قبلی را رفع کنند.

شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان متشکل از نمایندگان احزاب اصلاح‌طلب و برخی شخصیت‌های حقیقی تشکیل شده و ریاست آن را محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس بر عهده دارد. عملکرد این شورا مورد انتقاد برخی احزاب اصلاح‌طلب از جمله حزب مردم‌سالاری، اعتماد ملی و اراده ملت است.

اخبار مرتبط

دو نکته‌ای که جریان انقلابی باید مراقبت آن باشد

مرد سایه‌نشین اصلاحات به دنبال چیست؟

اپوزیسیون از مواضع اصلاح طلبان سوء استفاده می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha