پیاده‌راه امام حسین(ع) محل تجمع معتادان متجاهر شده است

پیاده‌راه امام حسین(ع) محل تجمع معتادان متجاهر شده است

به گزارش سراج24 ، افشین حبیب زاده عضو شورای شهر تهران ؛ در رابطه با وضعیت نامناسب پیاده‌راه‌ها در پایتخت اظهار کرد: متاسفانه مشکلات پیاده‌روهای شهر تهران بسیار گسترده است و شهردار تهران نیز بارها به این موضوع اشاره کرده است.

وی افزود: مناسب سازی پیاده‌راه‌ها به طور ویژه مورد توجه اعضای شورای شهر تهران است، به همین منظور برنامه‌ها و تمهیدات لازم در نظر گرفته شده است.

 لزوم توجه مدیریت شهری به مناسب سازی پیاده‌راه‌های پایتخت

عضو شورای شهر تهران گفت: منتظر اقدام مدیریت شهری جدید در جهت مناسب سازی پیاده‌راه‌ها هستیم و اگر شهرداری اقدامات لازم و موثر را انجام ندهد، حتما به آن ورود کرده و شهرداری را ملزم به ارائه لایحه خواهیم کرد.

حبیب زاده با اشاره به تبدیل میدان امام حسین(ع) به پیاده‌راه ادامه داد: ساکنان و کسبه محدوده میدان امام حسین(ع) از پیاده‌راه شدن این منطقه شکایت می‌کنند و درخواست بازگشایی معابر واقع در این منطقه را دارند.

وی افزود: شکایت ساکنان و کسبه از تبدیل شدن میدان امام حسین(ع) به پیاده راه نشان می‌دهد که تغییرات این چنینی در سطح شهر نیازمند کار کارشناسی است.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مردم در برخی از مناطق شهر تهران نسبت به غیراستاندارد و نامناسب بودن پیاده‌راه‌ها معترضند، گفت: البته تبدیل میدان امام حسین(ع) به پیاده راه نیز مورد اعتراض شهروندان و ساکنان این منطقه واقع شده است، لذا نباید از کنار این موضوع به سادگی عبور کرد و بدون انجام کار کارشناسی هر جایی را که خواستیم تغییر دهیم.

حبیب زاده با اشاره به گزارش‌ها و تصاویر رویت شده از میدان امام حسین (ع) تصریح کرد: در حال حاضر تبدیل میدان امام حسین(ع) از ماشین‌رو به پیاده‌راه به یک فاجعه منجر شده است.

پیاده‌راه امام حسین(ع) محل تجمع معتادان متجاهر شده است

وی افزود: با تبدیل میدان امام حسین(ع) به پیاده‌راه کسب و کار کسبه این منطقه به شدت تنزل یافته است و از طرفی هم این مسیر به محلی برای تجمع معتادان متجاهر تبدیل شده و معضلات اجتماعی و مشکلاتی را برای اهالی این خیابان ایجاد کرده است.

حبیب زاده با بیان اینکه افزایش پیاده‌راه‌های شهر تهران در اولویت برنامه‌های شهری است، گفت: هر نقطه از شهر تهران که امکان تبدیل شدن به پیاده‌راه را داشته باشد از خودرو محوری پاک خواهیم کرد، لذا باید این کار بر اساس مطالعات دقیق انجام و تمام ابعاد موضوع بررسی شود، در غیر این صورت تبدیل مسیرهای ماشین رو به پیاده راه نتایج منفی را برای شهر به همراه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

اجتماع بزرگ زنان عاشورایی در میدان امام حسین(ع)

قیام امام حسین (ع) به دنیا درس ایثار و جهاد می‌آموزد

امام حسین(ع) الگوی زنده برای زرتشتیان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha