نقش مهم ارتش و سپاه در کمک به زلزله‌زده‌گان/مردم شاهدی بر این موضوع هستند

نقش مهم ارتش و سپاه در کمک به زلزله‌زده‌گان/مردم شاهدی بر این موضوع هستند

به گزارش سراج24 ، ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  از اولین ساعات وقوع زلزله غرب کشور در محل حادثه حضور داشتند و به امدادرسانی به زلزله‌زده‌گان مشغول بودند. به همین مناسبت سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت‌وگویی انجام دادند.

سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه درباره اقدامات ضربتی ارتش جمهوری اسلامی ایران در کمک به زلزله‌زده‌گان غرب کشور اظهار کرد: ما از همان دقایق اول زلزله با امیر سرتیپ حیدری ارتباط تلفنی داشتیم و در به صورت دو طرفه درباره زلزله گفت‌وگو می‌کردیم. بنده به اقدامات برادران عزیز ارتش جمهوری اسلامی ایران و به خصوص نیروی زمینی ارتش آگاه هستم.

وی افزود: مهم این است که در دقایق اولیه حادثه، فرمانده نیروی زمینی ارتش در صحنه حضوری مقتدرانه داشتند و همچنان به حرکت پرتلاششان برای امدادرسانی به زلزله‌زده‌گان ادامه می‌دهند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه تاکید کرد: نزدیک به یک هفته از زلزله می‌گذرد و امیر حیدری همچون یک سرباز برای کمک به زلزله‌زده‌گان در سرپل ذهاب برای امدادرسانی و کمک به مجروحان و مصدومان حضور دارند.

سردار پاکپور با بیان ابعاد خدمات ارتش جمهوری اسلامی ایران در کمک به زلزله‌زده‌گان غرب کشور یادآور شد : برادران عزیز ارتش جمهوری اسلامی ایران از همه امکانات و ادوات مهندسی خود برای کمک به زلزله‌زده‌گان استفاده کردند.

وی افزود: ارتش در امنیت شهر محل زلزله نقش مهمی را ایفا کرد. مجموعا ارتش و سپاه نقش مهمی را در کمک به زلزله‌زده‌گان داشتند و مردم شاهدی بر این موضوع هستند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با تاکید بر اینکه فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از افراد قابل و با فهم نیروهای مسلح است؛ تاکید کرد: فرماندهان عزیز ارتش از برادران عزیز، فهیم، کاردان و متخصصی هستند و وقتی این عزیزان پای کار باشند، مسیر رو به پیشرفت خواهد بود.

سردار پاکپور با بیان اینکه هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در کمک به زلزله‌زده‌گان ایفا کرد؛ گفت: ارتش با همه تجهیزات خود برای کمک به مردم غرب کشور وارد مناطق زلزله‌زده شد و بعد از چند روز با اقدامات ارتش و سپاه شاهد یک آرامش در مناطق زلزله‌زده هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که چه اقداماتی به صورت مشترک بین ارتش و سپاه در مناطق زلزله‌زده صورت خواهد گرفت؛ گفت: ما همه کارهایمان مشترک است و ما و ارتش نداریم. در بحث زلزله کار مشترک بین نیروهای مسلح انجام شده است و امدادرسانی به زلزله‌زده‌گان به صورت مشترک با مسئولیت نیروی زمینی ارتش و نیروی زمینی سپاه انجام می‌شود.

در ادامه این گفت‌و‌گو، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش درباره اقدامات نیروی زمینی سپاه در کمک به حادثه‌دیدگان منطقه غرب کشور عنوان داشت: ارتش و سپاه یک لشکر الهی هستند و این ریشه در شعور و اتحاد ما نظامی‌ها دارد. من و سردار پاکپور یک روح در دو جسم هستیم و این نشان‌دهنده اتحاد و همدلی ارتش و سپاه است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: سایر فرماندهان ما هم این عقیده را دارند که ارتش و سپاه یک لشکر الهی و متحد هستند.

امیر حیدری با بیان اینکه حجم و خسارت زلزله سنگین بوده؛ عنوان داشت: حجم این زلزله 1900 روستا را تحت تاثیر قرار داده و نیروی زمینی سپاه و برادر عزیزم سردار پاکپور به 1900 روستا با هوشمندی و تدبیر امدادرسانی کرده است. نیروی زمینی سپاه کمک کرده تا در 1900 روستا جان مردم عزیزمان را نجات دهد و زمینه اسکان موقت را برای زلزله‌زده‌گان در روستا فراهم کند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: اقدامات نیروی زمینی سپاه در کمک به زلزله‌زده‌گان در منطقه غرب کشور بی‌نظیر است؛ به این دلیل که نیروی زمینی سپاه توانسته در 1900 نقطه با قدرت و سرعت امدادرسانی را انجام دهد.

وی با اشاره به رهنمودها و توصیه‌های مقام معظم رهبری به نیروهای مسلح برای کمک به زلزله‌زده‌گان گفت : خدا را شکر می‌کنیم که در نیروی مسلحی خدمت می‌کنیم که رهبری مدیر، مدبر و دانشمند در راس کار خود دارد و با تدبیر ایشان ما به سرعت خود را برای کمک به زلزله‎زده‌گان به منطقه رساندیم.

اخبار مرتبط

ایران هیچ زمانی در خصوص موشک‌های خود با آمریکا گفت‌و‌گو نخواهد کرد

هزینه مقاومت کمتر از تسلیم شدن است

پیوند ارتش و سپاه سند افتخار نظام است

0 نظر

ارسال نظر

capcha