مقاومت نسخه پیروزی برابر استکبار است

مقاومت نسخه پیروزی برابر استکبار است

به گزارش سراج24 ، آیت‌الله سید احمد خاتمی بعد از ظهر امروز در جمع عزاداران رابر با تسلیت شهادت ثامن‌الحجج (ع) اظهار کرد: آستان قدس به تعبیر امام خمینی (ره) مرکز ایران است.

وی با طرح این سؤال که چرا بعد از گذشت یک هزار و 300 سال از شهادت امام حسین (ع) ما هنوز دو ماه در رثای آن حضرت عزاداری می‌کنیم و سیاه می‌پوشیم و آیا عزاداری ما مقبول واقع شده است و رنگ سیدالشهدا را گرفته‌ایم، گفت: باید ببینیم که بعد از این ایام عزاداری، اهل نماز اول وقت، رعایت حق‌الناس، غیبت و تهمت نزدن به دیگران شده‌ایم یا خیر.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه یکی دیگر از ویژگی‌های سیدالشهدا (ع) رنگ غیرت است، عنوان کرد: فردی نمی‌تواند بگوید حسینی است اما نسبت به حجاب خانواده خود بی‌تفاوت باشد.

وی افزود: مقاومت در برابر ظلم و ستم، دیگر ویژگی سیدالشهدا (ع) بود که در حادثه قیام کربلا به نمایش گذاشته شد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه مقاومت تنها نسخه پیروزی کشور ما در مقابل استکبار است، بیان کرد: حدود 70 سال است که فلسطین اشغال شده است، ده‌ها نشست و مذاکره انجام شد که ارمغانی غیر از ذلت برای آنها نداشت و مقاومت تنها نسخه‌ای است که در این کشور جواب داد.

خاتمی اظهار کرد: مسؤولان کشور ما نیز دلسوزانه به انگیزه خدمت با رنج زیاد در قضیه برجام وارد مذاکره شدند و ما به همه شروط عمل کردیم و قرار بود که بعد از برجام تحریمی برای کشور ما نباشد اما آمریکا هنوز جوهر برجام خشک نشده، بدعهدی کرد و به برجام عمل نکرد.

وی با اشاره به اینکه می‌جنگیم و شهید می‌شویم اما سازش نمی‌پذیریم، گفت: شعار، رفتار و عمل ما با تمام وجود هیهات من الذله است.

خاتمی با اشاره به اینکه سابقه حسینی ولایتمداری‌ است، گفت: به شما بشارت می‌دهم دیگر ملت عاشورایی روی ذلت را نخواهد دید، چون با حسین و کربلا هستیم.

اخبار مرتبط

اهمیت قرارداد استراتژیک نظامی تهران و بغداد / ایران چه تسلیحاتی به عراق صادر می‌کند؟

آیا آمریکا قابل اعتماد است؟

رابطه ایران با القاعده صحت دارد؟ / پروژه جدید تحریم با دستپخت نیویورک‌تایمز برای تهران!

0 نظر

ارسال نظر

capcha