یارانه و مستمری مددجویان بهزیستی کرمانشاه 2 برابر می‌شود

یارانه و مستمری مددجویان بهزیستی کرمانشاه 2 برابر می‌شود

به گزارش سراج24 ، انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور در نشست خبری که امروز(شنبه) برگزار شد، به تشریح عملکرد سازمان بهزیستی کشور در زلزله استان کرمانشاه پرداخت.

محسنی بندپی اظهار داشت: ۱۰۰ نفر از روان‌شناسان و مددکاران سازمان بهزیستی کشور، از نخستین ساعات پس از وقوع زلزله در قالب ۲۰ گروه ۵ نفره به مناطق زلزله زده اعزام شدند.وی افزود: این تیم های حمایتی تا پایان سال جاری در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه حضور دارند و خدمات روان‌شناسی و مددکاری را به آسیب دیدگان زلزله ارائه می دهند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: تاکنون مجموع کمک های غیر نقدی مردم، به ۱۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است و کمک های نقدی نیز از مرز ۴۵۰ میلیون تومان عبور کرده است.محسنی بندپی تاکید کرد: مددجویان بهزیستی استان کرمانشاه در مناطق زلزله زده تا پایان سال 2 برابر مبلغ یارانه و مستمری همیشگی را دریافت می کنند.

وی یادآور شد: سازمان بهزیستی کشور مبلغ ۱۰ میلیون وام بلاعوض را برای مسکن مددجویان بهزیستی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اختصاص داده است و این مبلغ را در اسرع وقت به مددجویان آسیب دیده پرداخت می کند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: این مبلغ به مددجویان بهزیستی استان کرمانشاه که توان معرفی ضامن برای دریافت تسهیلات و وام‌های مسکن دولتی را ندارند، پرداخت می شود. محسنی بندپی اظهار کرد: پشت نوبتی های معلول استان کرمانشاه که در حال حاضر حدود ۸۰۰ نفر هستند، بدون فوت وقت در چرخه حمایتی سازمان بهزیستی کشور قرار می گیرند.

وی در ادامه تصریح کرد: سازمان بهزیستی کشور به عنوان یک نهاد تخصصی و حمایتی از نخستین ساعات وقوع زلزله، به سرپرستی معاونت پیشگیری این سازمان در مناطق زلزله زده مستقر شدند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: اقدامات اولیه در قالب مداخلات روان‌شناختی و در جهت تسلی و کاهش استرس و اضطراب زلزله زدگان از سوی تیم‌های روان‌شناسی محب به آسیب دیدگان زلزله استان کرمانشاه ارائه شد و تا پایان سال جاری نیز ادامه دارد.

 محسنی بندپی افزود: مشاوره های روان‌شناختی سازمان بهزیستی به سایر زلزله‌زدگان و همچنین همه مددجویان تحت پوشش این سازمان ارائه شد و در این میان کودکان، زنان سرپرست خانوار و افرادی که سرپرست خود را از دست داده اند در اولویت قرار داشتند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی کشور به منظور تامین رفاه و آسایش مجروحان زلزله زده و همراهان آن ها، فضایی را جهت استقرار همراه بیماران در نظر گرفت و خدمات حمایتی مورد نیاز در حین بستری بودن مجروحان را به این افراد ارائه کرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: به هنگام ترخیص مجروحان زلزله زده از بیمارستان های استان البرز و تهران، بسته حمایتی شامل اقلام و مایحتاج ضروری زلزله زدگان به این افراد ارائه شد.محسنی بندپی تصریح کرد: ۳۱ دستگاه از ماشین های اورژانس اجتماعی، از سراسر کشور به مناطق زلزله زده اعزام شدند و همچنین ۸ دستگاه از ماشین های اورژانس اجتماعی استان کرمانشاه نیز در این مناطق حضور یافتند.

وی ادامه داد: در حال حاضر راه اندازی مراکز توانبخشی در جهت ارائه خدمات توانبخشی به معلولان جزء اولویت‌های سازمان بهزیستی کشور است و اقلام و تجهیزات توانبخشی مورد نیاز نیز به زودی به مناطق زلزله زده ارسال می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: تیم‌های محب در نقش مداخله گر در امر رسیدگی به زلزله‌زدگان در این مناطق فعالیت می کنند و افرادی را که به دلیل از دست دادن اعضای خانواده خود در شرایط روحی بحرانی قرار دارند را مورد حمایت قرار می دهند.

محسنی بندپی اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی دستگاه‌های مسئول، در حادثه اخیر زلزله استان کرمانشاه، ۳۶ تن از مددجویان سازمان بهزیستی کشور فوت شدند.وی اضافه کرد: تاکنون هیچ کودک بی سرپرستی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه مشاهده نشده است و یک گروه تخصصی ویژه کودکان در حال حاضر در این استان مستقر است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: کیفیت خدمات تیم های محب سازمان بهزیستی در مناطق زلزله زده در جهت افزایش رفاه حال زلزله‌زدگان افزایش می‌یابد و این تیم ها به صورت سیار در سایر نقاط استان کرمانشاه خدمات روان‌شناسی و مددکاری مورد نیاز را ارائه می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: تمامی ادارات بهزیستی در استان کرمانشاه تا پایان امروز فعالیت خود را از سر می‌گیرند و راه اندازی مراکز تخصصی توانبخشی در جهت ارائه خدمات به زلزله‌زدگان نیز در اسرع وقت انجام می شود.

محسنی بندپی تصریح کرد: تحت پوشش قرار دادن افرادی که در جریان وقوع زلزله دچار معلولیت شدند از جمله اولویت های سازمان بهزیستی کشور است و کمیته شدت معلولیت این افراد و پشت نوبتی های معلول را به سرعت در چرخه حمایتی سازمان بهزیستی قرار خواهد داد.

وی ادامه داد: افرادی که در زلزله دچار معلولیت شدند تا پایان دوره درمان، خدمات درمانی را به صورت رایگان از سازمان بهزیستی دریافت می‌کنند و پس از آن نیز حمایت های تخصصی و مورد نیاز به آن ها ارائه می‌شود.رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطر نشان کرد: در زلزله اخیر استان کرمانشاه ۱۱۸ نفر دچار قطع عضو شدند و بر اساس آخرین آمار، ۲۰ نفر از این افراد دچار ضایعه نخاعی شدند.

محسنی بندپی اظهار کرد: وسایل گرمایشی، چراغ والور، کانکس و نایلون های ویژه عایق سازی چادرهای زلزله‌زدگان در برابر بارندگی جزء مایحتاج ضروری مناطق زلزله زده استان کرمانشاه است.

وی یادآور شد: سازمان بهزیستی کشور با همکاری بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان، منازل مددجویانی که در زلزله استان کرمانشاه تخریب و یا دچار آسیب شده است را مورد بازسازی قرار می دهد.

اخبار مرتبط

صورت‌حسابی که بابت بنزین ارزان به مردم تحمیل می‌شود!

چندین مکانیسم برای جلوگیری از آسیب به خانوارها در شرایط بحران اقتصادی

رتبه اول ایران در پرداخت یارانه به حامل‌های انرژی در جهان

0 نظر

ارسال نظر

capcha