رونمایی از کامیون تسلا +سورپرایز ۱.۹ ثانیه‌ای +عکس

رونمایی از کامیون تسلا +سورپرایز ۱.۹ ثانیه‌ای +عکس

به گزارش سراج24 ، در اینم مراسم که صبح دیروز ساعت ۷:۳۰ برگزار شد. همچنین اعلام شد که این کامیون می تواند در عرض ۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند! البته این عدد در صورتی به دست می آید که کامیون باری نداشته باشد و تنها با کشنده‌ی خالی اقدام به زمان گیری کنیم. در این خصوص باید گفت که این کامیون نه تنها از هر خودروی باری دیزلی در جهان سریع تر است بلکه در شتاب گیری می تواند آلفارومئوی جولیا را نیز پشت سر بگذارد. اکر این اعداد به اندازه ی کافی شما را متعجب نمی کند باید بدانید با باری در حدود ۴۰ تن این کامیون می تواند در عرض ۲۰ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند که همچنان عدد بسیار خوبی برای یک کشنده ی سنگین به حساب می آید. همچنین این کامیون توانایی سعود به شیبی با میزان ۵ درصد را با حداکثر سرعت حدود ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت را دارد.
 

در خصوص شعاع حرکتی این کامیون کشنده عنوان شده است که با هر بار شارژر توانایی حرکت تا برد ۸۰۴ کیلومتر را دارد که از این نظر نیز شعاع حرکتی آن در مقایسه با کامیون های دیزلی که دارای تنها یک عدد باک سوخت هستند بهتر است. یکی از دلایلی که تسلا توانسته به چنین شعاع حرکتی بالایی دست پیدا کند آیرودینامیک بسیار خوب این کامیون است چون این کامیون به فلاپ هایی مجهز است که در هنگام حرکت باز شده و فاصله ی بین کشنده و تریلر را پر می کنند و به این ترتیب تاثیر بسیار مثبتی بر روی بهبود آیرودینامیکی کامیون می گذارند.

دیگر نکته ی آیرودینامیکی این کامیون این است که زیر این کامیون همانند خودروهای سوپر اسپرت کاملا صاف و مسطح است. تسلا گفته است که آیرودینامیک این کامیون با در نظر گرفتن سایز آن حتی در مقایسه با بوگاتی شیرون نیز بهتر است.


یکی از نگرانی های بزرگی که در مورد این کامیون وجود دارد به زمان شارژر شدن آن بر می گردد اما تسلا در این خصوص نیز چاره ای اندیشیده است و از تکنولوژی مگاشارژر رونمایی کرده است . مگاشارژر تسلا این توانایی را دارد تا تنها در ۳۰ دقیقه میزان شارژی برای طی کردن ۶۵۰ کیلومتر را در اختیار این خودرو قرار دهد. در صورتی که مگاشارژرهای در ایستگاه های شارژر و استراحتگاه های کامیون ها نصب شوند می توان دیگر مطمئن بود عصر حمل و نقل تمام برقی خیلی زودتر از آنچه فکرش را بکنیم فرا خواهد رسید.
 

در داخل کابین این کامیون نیز شاهد نوآوری های تسلا هستیم به طوری که موقعیت راننده در مرکز کامیون است و در دو سمت وی دو عدد نمایشگر لمسی با ابعاد بزرگ قرار دارند. در سرتاسر اطراف این کامیون نیز دوربین هایی نصب شده اند که سبب می شوند راننده دیگر نقطه کوری نداشته باشد. تمامی سیستم های ایمنی و کمکی رانندگی جدید نیز در این کامیون موجود هستند و حتی راننده می تواند حالت رانندگی خودکار را نیز فعال کند.


تسلا گرچه قیمت تمام شده ی این کامیون را اعلام نکرده است اما گفته است که خریداران این کامیون در هر یک میلیون مایل به میزان ۲۰۰ هزار دلار در هزینه ها صرفه جویی خواهند کرد. تولید این کامیون از سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد و فعلا تسلا برای ثبت نام آن از خریداران تنها ۵ هزار دلار دریافت می کند.
 

اما مراسم رونمایی از کامیون تسلا یه سورپرایز نیز به همراه داشت و ایلان ماسک از محصول جدید دیگر این خودروساز یعنی مدل رودستر هم رونمایی کرد. این خودروی اسپرت برقی از سال ۲۰۲۰ وارد خط تولید خواهد شد اما مشخصات این خودرو در حدی شگفت انگیز است که به اندازه ی کامیون تسلا مورد توجه قرار گرفت. بگذارید تنها به بخشی از توانایی های این خودروی اسپرت اشاره کنیم:


* گشتاور تولیدی این خودرو ۱۰ هزار نیوتن متر است! درست شنیدید ۱۰ هزار!
* شتاب صفر تا صد کیلومتر آن ۱.۹ ثانیه است که آن را تبدیل به سریع ترین خودروی تولید انبوه جهان خواهد کرد.
* شتاب صفر تا ۱۶۰ کیلومتر این خودرو تنها ۴.۲ ثانیه است.
* رکورد ۴۰۰ متر این خودرو ۸.۸ ثانیه است که سریع ترین در بین خودروهای تولید انبوه است.
* حداکثر سرعت این خودرو بالای ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت است.
* شعاع حرکتی تسلا رودستر هم با هر بار شارژ ۱۰۰۰ کیلومتر است.
 

خب احتمالا این اعداد به اندازه ی کافی شما را متعجب کرده است، ایلان ماسک حتی گفته است که تسلا رودستر جدید می تواند تنها با یکبار شارژ از لس آنجلس تا سان فرانسیسکو را طی کند و بر گردد. جالب است که به گفته ی ایلان ماسک این مشخصات مربوط به نسخه اولیه ی این خودرو است و نسخه ی نهایی آن حتی ممکن است سریع تر باشد!


تسلا رودستر از ۳ موتور الکتریکی بهره مند است که یکی از آنها در جلو و دو تای دیگر در عقب هستند که این خودرو را تبدیل به یک خودروی چهار چرخ محرک می کند. سقف این خودرو نیز قابلیت باز شدن را دارد و باتری های آن دارای ظرفیت ۲۵۰ کیلووات ساعت هستند.
 

برای رزرو کردن این خودرو از الان باید ۵۰ هزار دلار را به حساب تسلا واریز کرد و قیمت نهایی این خودرو نیز در حدود ۲۰۰ هزار دلار خواهد بود. اما هزار نفر نخست که این خودرو را خریدارای کنند نسخه ی Founders Series را دریافت خواهند کرد که ۲۵۰ هزار دلار قیمت دارد.

اخبار مرتبط

خودروسازان در روز‌های تعطیل باید به تحویل خودرو ادامه بدهند

خودروسازان موظف به اعلام زمان تحویل به مشتریان هستند

چرا قیمت خودرو پرواز کرد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha