سیبل شدنِ عکس «اردوغان» در رزمایش ناتو

سیبل شدنِ عکس «اردوغان» در رزمایش ناتو

به گزارش سراج24 ، درپی حرکت توهین‌آمیز نظامیان اروپایی در رزمایش «ناتو» نسبت به رئیس جمهور ترکیه، آنکارا نظامیان خود را از این رزمایش خارج کرده و ناتو نیز مجبور به عذرخواهی شد.

 مرکز چند ملیتی نظامی مشترک ناتو در «نروژ» به مدت ۱۰ روز (۸ تا ۱۷ نوامبر) است که رزمایشی را در این کشور با حضور ۴۰ نظامی ترکیه برگزار کرد.

نظامیان اروپایی ناتو اما در آخرین روز این رزمایش (امروز) تصاویری از «رجب طیب اردوغان»‌ رئیس جمهور ترکیه و «مصطفی کمال آتاتورک» بنیان‌گذار جمهوری فعلی این کشور را به عنوان سیبل تیراندازی استفاده کرده و جملاتی توهین‌آمیز علیه اردوغان را نیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

اردوغان سپس در سخنرانی امروز خود با اشاره به این اتفاق گفت: «چنین چیزهایی چند بار و در مکان‌های مختلف اتفاق افتاده است. متاسفانه چنین انسانهایی هم در بین ما پیدا می‌شود.»

وی سپس به ارتش ترکیه دستور داد به نشانه اعتراض، نظامیانش را از این رزمایش خارج کند و سفارت ترکیه در نروژ نیز از دولت این کشور و ناتو خواست درباره اتفاق مذکور توضیح دهد.

درپی این وقایع، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو طی نامه‌ای از توهین نظامیان ناتو به رئیس جمهور ترکیه عذرخواهی کرده و تاکید کرد این واقعه یک اشتباه فردی بوده و دیدگاه کلی ناتو نیست.

اخبار مرتبط

واکنش ترکیه به خروج آمریکا از برجام

«سید حسن نصرالله» امروز سخنرانی می کند

استقبال ترکیه از حمله نظامی آمریکا به سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha