پیشنهاد اختصاص یک ماه یارانه کشور برای زلزله زدگان به رییس جمهور

 پیشنهاد اختصاص یک ماه یارانه کشور برای زلزله زدگان به رییس جمهور

به گزارش سراج24، سید جواد حسینی کیا در گفت وگو با جام جام آنلاین در ارزیابی خود از پنجمین روز امداد رسانی به مردم زلزله زده و شرایط فعلی استان کرمانشاه، اظهار داشت: با وقوع زلزله در مجموع نزدیک به 30 هزار خانه ویران شده که از این تعداد 12 هزار باب مسکن در روستا، 5 هزار در شهرها تخریب کامل شده و الباقی بین 10 درصد به بالا آسیب دیده است.

وی با تاکید بر اینکه همچنان کم و کاستی در امر توزیع بسته های امدادی و معیشتی در بین مردم وجود دارد، تصریح کرد: باید پذیرفت وسعت حادثه در استان پهنه زیادی را در بر گرفته است و طبیعتا اولویت روزهای ابتدایی بحران، نجات مصدومان از مرگ و بیرون کشیدن کشته ها و بازماندگان احتمالی از زیر آوار است. به همین دلیل حتما در این میان نواقصی در امر رسیدگی به آسیب دیدگان بروز خواهد داد.

در همین راستا این نماینده مجلس به جلسه خود با استاندار کرمانشاه درباره مدیریت و ساماندهی حادثه پرداخت و افزود: تاکنون در مجموع حدود 30 هزار چادر در مناطق زلزله زده توزیع شده است. طبق برآوردها چادر – پتو- لباس و غذای گرم جز نیازهای ضروری منطقه محسوب می شود.

حسینی کیا ادامه داد: آنچه مسلم است کمکها از اقصی نقاط کشور اعم از دولتی و مردمی و سایر نهادها به منطقه سرازیر شده لیکن همچنان با بحث ضعف مدیریت توزیع مواجه هستیم. اما با این وجود خوشبختانه سپاه- نیروی انتظامی و ارتش پای کار آمده و ضمن تامین امنیت در ساماندهی امور تسریع می بخشند.

وی افزود: سپاه پاسداران در روستاها و ارتش در داخل شهرها اقدامات شایان توجه ای در امر خدمت رسانی به مصدومان و بازماندگان انجام می دهند. اما به دلیل اینکه نیاز به ملزومات بسیار زیاد از حد انتظار است بعضا پاسخگوی این جمعیت و این وسعت از تخریب ها نیست.

عضو هیات رییسه صنایع و معادن مجلس با اشاره به گزارش جام جم آنلاین مبنی بر نیازهای ضروری زلزله زدگان به وسایل بهداشتی عنوان داشت: باید برخی نهادها همچون وزارت بهداشت و شهرداری ها فعال شوند و از انباشت زباله و شیوع آلودگی ناشی از آن بین مردم جلوگیری کنند.

نماینده مردم سنقر در این زمینه یادآور شد: ضروری است هر چه زودتر مدیریت و نظم شهری هم برقرار شود تا دیگر امورات همچون استقرار مخازن حمل زباله و پاک سازی محیط از عواملی که باعث بیمار ی های عفونی می شود، تسهیل شود.

وی با بیان اینکه هر سه منطقه سرپل ذهاب- ثلاث و قصر شیرین را مورد بازدید میدانی قرار داده است، ابراز نمود: مدیریت در توزیع اقلام نیازمند یک بازنگری است. لذا مقرر شده با پای کار آمدن استاندار و برخی معین هایی که ایشان برای شهرستان ها تعیین کردند ان شاالله دغدغه مردم در خصوص ضعف مدیریتی تامین کالا از بین رود. توزیع چادر جدی ترین بحث مردم بی سر پناه است اما تلاش می شود در این حوزه اقدامات بهتری صورت پذیرد.

حسینی کیا با توجه به آماده بودن فضای عمومی جامعه در جدیت کمک رسانی به هوطنان آسیب دیده خود، خاطر نشان کرد: امروز ملت ایران داغدار هوطنان و همشهریان خود هستند از این رو توصیه می شود بجز افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد مردم بزرگ ایران یکماه یارانه نقدی خود را به زلزله زدگان استان کرمانشاه اختصاص دهند.

این نماینده تصریح کرد: اگر این مهم رخ دهد با جمع رقم( بودن احتساب یارانه اقشار فقیر جامعه 2500 میلیارد الباقی یارانه ها) بدست آمده تمام خسارات وارده به مردم جبران خواهد شد و هر سه منطقه با کمک بلاعوض آباد می شود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا این موضوع به سمع رییس جمهور رسیده است، افزود: بنده شخصا این مسئله را به ایشان عنوان کردم منتهی بحثی که در این میان طرح کردند این بود که احتمال دارد نهادهایی نظیر مجلس با این امر مخالفت کنند. ولی در جواب بیان کردم این موضوع طبق قانون می تواند در قالب مباحث حاکمیتی اخذ تصمیم شود.

اخبار مرتبط

فعال حوزه زنان: دولت با قطع یارانه نوزادان علیه «خانواده» اعلان جنگ کرده است

یارانه و بسته معیشتی در سال 99 همانند سال 98 پرداخت می‌شود

دولت در حوزه یارانه‌ها عملکرد مطلوبی ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha