افشاگری جدید نخست وزیر سابق قطر در مورد عربستان

افشاگری جدید نخست وزیر سابق قطر در مورد عربستان

به گزارش سراج24 ،«حمد بن جاسم» نخست وزیر پیشین قطر، در گفتگوی اختصاصی با "بی بی سی" در مورد نقش عربستان در بحران سوریه، افشاگری های جدید نموده است.

حمد بن جاسم عنوان کرد که تا کنون برای جنگ سوریه 137 میلیارد دلار هزینه شده است. سرکردگان گروه های مسلح از بودجه های کلانی که به سوریه سرازیر کردیم سوء استفاده کرده و میلیونر شدند. اکثر کسانی که از صفوف نیروهای سوری جدا می شدند و به مخالفان می پیوستند با انگیزه پیشنهادهای مالی وسوسه انگیز بود. نظامیان عادی که از نیروهای سوری جدا می شدند، 15 هزار دلار و افسران 30 هزار دلار امریکایی دریافت می کردند.

پیوستن نخست وزیر پیشین سوریه «ریاض حجاب» به معارضان سوری با هماهنگی دایی زاده ریاض حجاب که ساکن اردن بود انجام شد، و "ریاض حجاب" در ازای این کار 50 میلیون دلار دریافت نمود. همچنین پیوستن «مناف الطلاس» به معارضان، با هماهنگی وزارت اطلاعات فرانسه انجام شد.

حمد بن جاسم افزود نخست وزیر لبنان، «سعد الحریری» نقش بارزی در بحران سوریه ایفا کرد به گونه ای که حریری در شهر "غازی عینتاب" دفتری داشت که توسط "عقاب صدر" نماینده لبنانی مدیریت میشد و همین دفتر موجب ورشکستگی حریری شد. نجیب میقاتی، نخست وزیر پیشین لبنان نیز با همکاری اشرف لیفی، نقش مهمی در این بحران ایفا کرد.

کردهای عراق به ویژه مسعود بارزانی نیز نقش مهمی در بحران سوریه داشتند. حمد بن جاسم در پایان گفت: ما با دستور امریکا نقش مهمی در ویرانی مصر و لیبی و سوریه و یمن داشتیم.

اخبار مرتبط

جنگ نرم عربستان علیه عراق

دلیل افزایش سفر مقامات افغان به ریاض چیست؟

دستور جدید ملک سلمان برای بستن دهان رسانه‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha