تسویه‌ حساب فرانسوی-سعودی

تسویه‌ حساب فرانسوی-سعودی

به گزارش سراج24، خبرنگار المیادین در فرانسه از منابع وابسته به وزارت خارجه این کشور اعلام کرد پاریس و عربستان درباره حل «سعد الحریری» نخست‌وزیر مستعفی لبنان به توافق رسیده‌اند؛ بر اساس این توافق، الحریری و خانواده‌اش به پاریس می‌روند و سپس موعد بازگشت وی به بیروت مشخص می‌شود.

در ادامه این گزارش آمده است سعد الحریری نهایتا پایان هفته جاری به فرانسه می‌رود و سپس زمان بازگشتش به لبنان را مشخص می‌کند تا برای انجام اقدامات مربوط به استعفای رسمی به کشورش سفر کند.المیادین افزود «ژان ایو لودریان» که چهارشنبه (دیروز) وارد عربستان شد مقدمات نهایی سفر الحریری و خانواده‌اش را فراهم خواهد کرد. لودریان با محمد بن سلمان ولی‌عهد عربستان در ریاض دیدار کرد.

در ادامه این گزارش آمده است تهدیدی که «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان درباره بازداشت الحریری اعلام کرد و پیام واضحی که جبران باسیل وزیر خارجه لبنان مبنی بر رجوع احتمالی بیروت به شورای امنیت، به فرانسه برد ، رسیدن به راه‌حل در مسأله الحریری را سرعت بخشید و پاریس، عربستان را قانع کرد که در صورت این اقدام لبنان، ریاض بازنده ماجرا خواهد بود و فرانسه نمی‌خواهد عربستان در موقعیتی سخت قرار بگیرد.

کاخ الیزه دیشب اعلام کرد دولت فرانسه از  نخست‌وزیر مستعفی لبنان و خانواده او دعوت کرده که به این کشور سفر کنند.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

روایت وزیر لبنانی از چهار هدف آمریکا علیه ایران

غیبت «بن سلمان‌» پس از تیراندازی در کاخ سعودی

سعودی‌ها، ایران، سوریه و قطر را دور زدند!

0 نظر

ارسال نظر

capcha