سید حسن نصرالله: آمریکا و عربستان داعش را ساختند

  سید حسن نصرالله: آمریکا و عربستان داعش را ساختند

به گزارش سراج24، سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان عصر امروز (جمعه 19 آبان) ساعت 17:00 به وقت تهران به مناسبت سالروز اربعین امام حسین علیه‌السلام و روز شهید حزب‌الله، آغاز شد.
 
دبیرکل حزب‌الله چند روز قبل درباره استعفای سعد الحریری نخست‌وزیر این کشور و تحولات لبنان سخنرانی کرد.
 
 
محمد فتحعلی و علی عبدالکریم علی سفیران ایران و سوریه در بیروت در کنار یکدیگر در مراسم روز شهید در بیروت که سخنران اصلی آن سیدحسن نصرالله است
 
دبیر کل حزب الله لبنان در آغاز سخنرانی خود اربعین حسینی را به رسول خدا (ص) ، اهل بیتش (ع) ، حضرت مهدی (عج) و امت اسلامی تسلیت گفت. 
 
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم اربعین حسینی و روز شهید گفت: عملیات استشهادی احمد قصیر دوران جدیدی را از مقاومت و عملیات حزب الله ضد رژیم صهیونیستی رقم زد.
 
دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به راهپیمایی باشکوه اربعین حسینی در کربلا اظهار داشت: شمار زوار اربعین حسینی در کربلا به 20 میلیون نفر از تمام جهان رسید.
 
وی تصریح کرد:تنها از ایران بیش از دو میلیون نفر در این مراسم شرکت کردند، این مراسم به صورت مردمی اداره می‌شود و دولت فقط حفظ امنیت را بر عهده دارد.
 
نصرالله تاکید کرد: توانستیم قدرت بازدارنده ای را برای حمایت از کشور لبنان در برابر طمع ورزی های صهیونیستی ایجاد نماییم.
 
     آمریکا و عربستان سعودی داعش را ساختند
 
دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به جنایت های داعش در منطقه گفت: حکومت آمریکا و عربستان سعودی داعش را ساختند و کشورهای منطقه از آن حمایت نمودند و ما امروز در زمینه خنثی سازی عظیم ترین توطئه ضد اسلام و ارزش های انسانی سهیم هستیم.  
 
وی تصریح کرد: احساس امنیت، کرامت و آزادی مان به برکت شهداست، آن چه تا امروز کسب نموده ایم ثمره فداکاری شهداست.
 
دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: به برکت فداکاری شهدا، مجروحین و رزمندگان توانستیم اراضی مان و اسرایمان را آزاد سازیم که اولین آن سال 2000 میلادی و اوت 2917 دومین آزادی بود.  
 
نصرالله گفت: از یک سال قبل لبنان وارد ثبات سیاسی شده است و شاهد گفت و گو میان طرف های سیاسی و قبات امنیتی بودند.
 
    عربستان سعودی الحریری را فراخواند و وی را به استعفا وادار ساخت، سعودی الحریری را به استعفا مجبور ساخته است
 
وی افزود: سعد الحریری دو هفته قبل تاکید کرد که عبور 9 میلیون نفر از فرودگاه بیروت نشانه ثبات در کشور می باشد، در سایه اوضاع خوب لبنان و توافق طرف های سیاسی برای ادامه گفت و گو ناگهان عربستان سعودی الحریری را فراخواند و وی را به استعفا وادار ساخت.
 
نصرالله تاکید کرد: امروز تمام مردم لبنان و جهان اطمینان دارند که عربستان سعودی الحریری را به استعفا مجبور ساخته است، سعودی اقامت اجباری را به الحریری تحمیل کرده است، الحریری در عربستان سعودی بازداشت بوده و از بازگشت به لبنان منع شده است، سعودی برای تحمیل شخصیت جدیدی به عنوان نخست وزیر تلاش می نماید.
 
وی ادامه داد: سعودی می خواهد لبنانی ها را ضد یکدیگر تحریک نماید، سعودی جهت تحریک کشورهای عربی برای اتخاذ تدابیر تند ضد لبنان تلاش می نماید، سعودی از اسراییل خواسته به لبنان حمله کند، بهتر است بگوییم، سعودی علیه لبنان و حزب الله اعلام جنگ داده است. 
 

اخبار مرتبط

روایت وزیر لبنانی از چهار هدف آمریکا علیه ایران

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

تأثیرات فرا لبنانی پیروزی حزب‌الله

0 نظر

ارسال نظر

capcha