ملک سلمان ۳۰ قاضی جدید منصوب کرد

ملک سلمان ۳۰ قاضی جدید منصوب کرد

به گزارش سراج24 به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی ۲۶ قاضی را ارتقای شغلی داده و ۳۰ قاضی جدید در مناصب مختلف قضایی منصوب کرده است.
 
مسئولان سعودی روز شنبه دهها شاهزاده، مسئول سابق و فعلی و بازرگان را تحت عنوان مبارزه با فساد بازداشت کرده است که اتهام آنها پولشویی، رشوه، باجگیری، سوء استفاده از مقام برای منافع شخصی عنوان شده است.
 
هنوز اعلام نشده است که قضات جدید الانتصاب چه نقشی در بازداشت های گسترده اخیر خواهند داشت.
 
گزارش ها از افزایش شمار مقامات و شاهزادگان سعودی بازداشت شده از سوی کمیته مبارزه با فساد حکایت دارد. بر این اساس شمار افرادی که تاکنون در این رابطه دستگیر شده اند به بیش از ۵۰ نفر رسیده است. نکته قابل تأمل اینجا است که «محمد بن سلمان» ولیعهدِ قدرت طلب و مغرور سعودی، ریاست کمیته مبارزه با فساد عربستان را که به تازگی تشکیل شده است، برعهده دارد.
 
از چهره های شناخته شده میان بازداشتی های روز اول این اقدام بن سلمان می توان به متعب بن عبدالله پسر شاه سابق عربستان و وزیر پیشین گارد ملی این کشور و ولید بن طلال شاهزاده میلیاردر سعودی اشاره کرد.
 
برخی کاربران شناخته شده سعودی دلیل بازداشت ولید بن طلال را مخالفت او با پروژه «نیوم» دانسته اند. این در حالی است که رسانه های وابسته به عربستان اعلام کرده اند ولید بن طلال یکی از ثروتمند ترین مردان جهان به اتهام پولشویی بازداشت شده است
 

اخبار مرتبط

شاه سعودی دیشب به ترامپ چه گفت؟

جنگ نرم عربستان علیه عراق

دلیل افزایش سفر مقامات افغان به ریاض چیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha