رئیس ستاد حمل و نقل شهرداری تهران

آغاز روند بازگشت زائران اربعین حسینی به کشور

 آغاز روند بازگشت زائران اربعین حسینی به کشور

به گزارش سراج24، پیمان سنندجی در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا به شهر کوت عراق افزود: از عصر دیروز(سه شنبه) نیروهای حمل و نقل و جابجایی زائران آرایش بازگشت به خود گرفته و امروز روند انتقال زائران به داخل کشور شروع شده است.

وی گفت: برهمین اساس شرکت اتوبوسرانی مشهد کار جابجایی مسافران از نجف تا کوت را انجام خواهند داد، اتوبوس رانی شرکت آزادگان نیز تعدادی از اتوبوسهای خود را در جاهایی مثل حله مستقر خواهد کرد و کار انتقال زائران از کوت تا مرز مهران را نیز ستاد حمل و نقل شهرداری تهران با استفاده از500 دستگاه اتوبوس و خودرو به عهده دارد.

وی گفت: در مجموع با یکهزار دستگاه اتوبوس کار خروج زائرین از کشور عراق از طریق مرز مهران انجام می شود و این امکانات تا پایان خروج کامل زائران ایرانی از خاک عراق برقرار خواهد بود.

وی با قدردانی از نقش موثر سیستم حمل و نقل عراق درجابجایی زائران ایرانی تصریح کرد: خود عراقی ها در جابجایی های مسیر برگشت زائران ایرانی نقش موثر و کمک شایسته ای داشته اند و بویژه در استان واسط و شهر کوت کاملا به صحنه آمده اند.

رئیس ستاد حمل و نقل شهرداری تهران اظهار داشت: امسال با هماهنگی ها و جلسات و توافقاتی که دو هفته قبل از اربعین با حضور مسوولان استانی عراق، سفارت جمهوری اسلامی درعراق و حمل و نقل شهرداری انجام شد، شاهد نظم خاصی در اقدامات انجام شده برای تسهیل جابجایی زائران بودیم.

سنندجی اظهار داشت: بر اساس آمار اتخاذ شده تا پایان روز سه شنبه این هفته بیش از 870 هزار زائر از طریق مرز مهران توسط حمل و نقل شهرداری تهران به شهر کوت منتقل شدند.

اخبار مرتبط

همه مراکزی که مجوز فروش بلیط برای اربعین را دارند+جدول

پیش‌فروش بلیت قطار برای اربعین از شنبه آغاز میشود

مدارس مهران ۲ روز تعطیل شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha