تداوم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت

 تداوم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت

به گزارش سراج24،  مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش ۲ تا ۴ درجه‌ای دما در استان‌های مازندران و گلستان و ارتفاعات البرز مرکزی طی فردا گفت: طی سه روز آینده افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت باعث افزایش آلودگی خواهد شد.

احد وظیفه اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی با عبور جریانات ناپایدار تراز میانی جو در سه روز آینده در شمال غرب کشور و سواحل غربی دریای خزر افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و کاهش دمای حدود ۴ تا ۶ درجه در این استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: فردا ( ۱۸ آبان) علاوه بر این مناطق در بخش‌هایی از غرب کشور نیز بارش پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت: از فردا در استان‌های مازندران و گلستان و ارتفاعات البرز مرکزی به تدریج کاهش دما حدود ۲ تا ۴ درجه و ابرناکی با بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، با توجه به پیش‌بینی کاهش نسبی دما همچنین شرایط پایداری و سکون نسبی هوا طی سه روز آینده شرایط برای افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کشور مهیا است که می‌تواند موجب آلودگی و کاهش کیفیت هوای این مناطق شود.

وی در مورد وضعیت جوی تهران طی روزهای آینده گفت: آسمان تهران فردا، کمی ابری تا نیمه ابری، همراه با غبار محلی با بیشینه و کمینه دمای ۲۲ و ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود همچنین در روز جمعه (۱۹ آبان) کمی ابری تا قسمتی ابری، همراه با غبار محلی با بیشینه و کمینه دمای ۲۱ و ۱۲ درجه سانتیگراد خواهد بود.
 

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط

نگران وقوع سیل در تهران هستیم

هوای تهران بارانی می‌شود

"برف و باران" کشور را دربر می‌گیرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha