دلیل استعفای نواز شریف چه بود؟

دلیل استعفای نواز شریف چه بود؟
 به گزارش سراج24 به نقل از جیو تی‌وی آصف‌علی زرداری تصریح کرد: افرادی مانند «نواز شریف و عمران خان» در کشور وجود دارند و مردم باید هوشیار باشند تا قدرت را به دست آنها نسپارند.
 
رهبر بزرگترین حزب پاکستان اضافه کرد: ما در دوران حکومت خود تلاش فراوانی داشتیم تا وضع اسفبار مناطق قبایلی پاکستان را بهبود ببخشیم، اینک یا دولت در این مدت کوتاه باقیمانده موفق به حل مسائل آنها می‌شود یا با پیروزی ما در انتخابات خود به حل این مشکلات خواهیم پرداخت، مناطق قبایلی باید به ایالت خیبرپختونخوا الحاق شود.
 
وی با انتقاد از عملکرد حزب حاکم گفت: بسیاری از افرادی که در دوره ما صاحب شغل شدند در این دولت باز هم بیکار شدند، و این تبدیل به نماد ما شده که برای مردم پاکستان اشتغال ایجاد می‌کنیم.
 
زرداری، نواز شریف را به ترس از مخالفان متهم کرده و افزود کسی او را مجبور به استعفا نکرده بود بلکه روند پیشرفت دادگاه فساد اقتصادی او باعث شد که از ترس مخالفان صحنه را ترک کند.
 
این سیاستمدار زیرک پاکستان سپس عمران خان را مورد عتاب قرار داده و او را یک بازیکن ساده کریکت دانست که در عرصه سیاست هیچ حرفی برای گفتن ندارد و آمده تا تصویرش در رسانه‌ها منتشر شود.
 
حزب مردم که مدتهاست در عرصه رقابت با حزب نواز شریف و تحریک انصاف شکست خورده در آستانه انتخابات سال ۲۰۱۸ تلاش می‌کند که اوضاع سیاسی را به‌سود خود تغییر دهد که البته کار بسیار سخت و مشکلی خواهد بود.
 
منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

وزیر کشور انگلیس استعفا کرد

استعفای یک نماینده در پی رسوایی جنسی

واکنش‌ آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به استعفای حریری

0 نظر

ارسال نظر

capcha