سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس بیان کرد:

جزئیات جلسات ایران با مقامات عربستان برای برگزاری حج عمره

 جزئیات جلسات ایران با مقامات عربستان برای برگزاری حج عمره

به گزارش سراج24، سیدحسن حسینی‌شاهرودی سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه علیرغم محدودیت‌های زمانی، حج تمتع امسال به نحو خوبی برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه مذاکرات برای برقراری حج تمتع قدری زمان‌بر شده بود، بیم آن می‌رفت که مشکلاتی در راه اعزام حجاج ایرانی ایجاد شود که بحمدالله با تدابیر سازمان حج و زیارت و عوامل دخیل در این موضوع حج خوبی را نسبت به سال‌های گذشته شاهد بودیم.
 
وی با تاکید بر اینکه بحث اسکان حجاج ایرانی در دو ماه منتهی به زمان برقراری حج تمتع حل و فصل شد، افزود: خدمات‌رسانی به حجاج نیز در ایام حج ابراهیمی وضعیت مناسبی داشت.
 
نماینده مردم شاهرود در مجلس با بیان اینکه در زمان حج تمتع نیز مذاکراتی برای برقراری عمره مفرده برگزار شده بود، اظهار داشت: تاکنون این مذاکرات به نتیجه نرسیده است.
 
سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس تصریح کرد: در مذاکرات انجام گرفته تاکنون درباره زمان اعزام حجاج ایرانی به عمره مفرده  توافق صورت نگرفته است.
 
حسینی‌شاهرودی با اعلام اینکه طبق گفته مسئولان حج و زیارت مذاکرات برای برقراری عمره مفرده همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: ابتدا باید مذاکرات به نتیجه‌ای مطلوب برسد و سپس نهادهای ذی‌صلاح درباره نحوه برقراری عمره مفرده نظر بدهند.
منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

برای سناریوهای مختلف در برگزاری حج ۱۴۰۰ آمادگی داریم

ناتوانی عربستان درتصمیم‌گیری/ سعودی‌ها‌ وضعیت حج تمتع را تا اول تیر مشخص می‌کنند

آی فرکانس| شادمهر عقیلی در عربستان دستگیر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha