محمدرضا تابش مطرح کرد:

نحوه پرداخت پول سپرده‌گذاران در موسسه‌های «کاسپین» و «فرشتگان»

نحوه پرداخت پول سپرده‌گذاران در موسسه‌های «کاسپین» و «فرشتگان»

به گزارش سراج24، محمدرضا تابش عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار با اشاره به آخرین وضعیت رسیدگی به وضعیت سپرده‌گذاران در موسسات مالی، گفت: در آخرین جلسه این شورا، دستورالعمل قوانین و مقررات موسسات اعتباری به تصویب رسید.
 
وی با اعلام اینکه در جلسه اخیر شورای پول و اعتبار بحث مدیریت بانک مرکزی در کمک به حل مشکل سپرده‌گذاران و اعطای خطوط اعتباری نیز طرح و بررسی شد، ادامه داد:برای نظارت بر فروش مال و املاک موسسات مالی که دچار مشکلاتی شده‌اند و چگونگی صرف آن جهت تامین سپرده‌های مردم مقرر شد هیئتی مرکب از نمایندگانی از هیئت تسویه فرشتگان، هیئت مدیره کاسپین، نماینده بانک مرکزی، نماینده دادستانی، نماینده وزارت اقتصاد و دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تشکیل شود.
 
نماینده مردم اردکان در مجلس تصریح کرد: دادستان کل نیز اعلام کرد با پیگیریی‌های انجام شده کلیه مبالغ خطوط اعتباری که توسط بعضی محاکم قوه قضائیه توقیف شده بود، آزاد شده که روند تعیین تکلیف سپرده‌گذاران کاسپین را تا سپرده‌های یکصد و دویست میلیون تومان تسهیل خواهد کرد.
 
عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار تصریح کرد: فعلاً بخشی از سپرده‌های مردم از محل خطوط اعتباری که در قبال قیمت‌گذاری و فروش اموال و املاک این‌گونه موسسات اعتباری تامین می‌شود، پرداخت و در مراحل بعدی در صورت لزوم مجلس و دولت راجع به چگونگی تامین خسارت‌ها تصمیم می‌گیرند.

منبع:تسنیم
 

اخبار مرتبط

جلسه ۳ قوه برای پرداخت ۱۰هزار سپرده کاسپین

خبر بد برای سپرده‌گذاران موسسه فرشتگان

سیف: به همه سپرده‌گذاران کاسپین 200 میلیون می‌دهیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha