سردار قاآنی:

شهید حججی از مرزهای ایران فراتر رفت

 شهید حججی از مرزهای ایران فراتر رفت
به گزارش سراج24، سردار اسماعیل قاآنی امروز در مراسم هفتمین روز از خاکسپاری شهید محسن حججی با اشاره به فداکاری شانه به شانه فرزندان انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروزه علاوه بر فرزندان انقلاب اسلامی که در کنار یکدیگر شانه به شانه در حال فداکاری‌اند، از کشورهایی نظیر افغانستان، پاکستان و عراق نیز شاهد حضور عده متعددی در صحنه‌ها هستیم.
 
وی افزود: طبق فرمایش امام خمینی(ره) به راستی اگر بسیج جهانی سربازان اسلام تشکیل شده بود، کسی جرأت این همه جسارت به فرزندان معنوی رسول‌الله(ص) را نداشت، این در حالی است که حضور اقشار مختلف در چنین صحنه‌هایی حاکی از بسیج و ارتش جهانی است.
 
جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران پیرامون پرچمدار بودن شهدا در تشکیل بسیج جهانی تصریح کرد: زمانی شهید حججی به درجه شهادت نایل می‌رسد نه تنها در ایران پرچم‌های متعلق به شهدا برافراشته می‌شود، بلکه باعث انجام عملیات‌هایی با نام و یاد شهید محسن حججی در حزب‌الله لبنان و نیروهای عراقی می‌شود.
 
وی ادامه داد: مردم نجف‌آباد در همه دوران دفاع از انقلاب پیش قدم بودند و در این حالی است که شهادت شهید محسن حججی بعدهای مختلفی از دفاع انقلاب اسلامی را در بین مردم احیا کرد.
 
سردار قاآنی درباره ارزش‌های شهید حججی بیان کرد: ارزش‌های درونی این شهید مرزها را درنوردیده و به فراتر از مرزهای این مرز و بوم رفته است، به گونه‌ای که این ارزش‌ها باعث تربیت دیگر مردان در خارج از مرزهای ایران شده است.
 
وی با اشاره به اینکه مکتب امام حسین(ع) همچنان خریدار دارد خاطرنشان کرد: شهید محسن حججی با رفتار خود به همه مردم جهان نشان داد که مکتب امام حسین(ع) هنوز زنده و پویاست و مسلمانان در راه خدا جان خود را فدا می‌کنند.
 
جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ادامه داد: ابتدای مسیر این شهدا، مدافعین حرم است اما اگر به عمق این مسیر بنگریم، در می‌یابیم که این شهیدان مدافع حریم ولایت‌اند و در حقیقت از روح ولایت در حال دفاع هستند و شهدای مدافع حرم، شهدای مدافع حریم ولایت نیز به شمار می‌روند.
 
منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک محموله سلاح و مهمات جنگی را کشف کرد

فرمانده کل سپاه درگذشت همسر دریادار «محتاج» را تسلیت گفت

عزم جدی سپاه برای کمک به رفع چالش آب/ دستاورد سپاه برای غلبه بر کم‌آبی رونمایی می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha