واکنش «نوبخت» به گلایه «فتاح»

واکنش «نوبخت» به گلایه «فتاح»

به گزارش سراج24، محمدباقر نوبخت در پاسخ به سوالی در خصوص گلایه‌های کمیته امداد از واریز مستقیم مستمری مددجویان این نهاد از سوی دولت که بر خلاف قانون بوده و مشکلاتی را به دنبال داشته است اظهار کرد: حرف آن‌ها درست است و ما باید این کار را بکنیم و من هم مسئول شدم تا عملی شدن این موضوع را پیگیری کنم.

وی اضافه کرد: البته من به آقای فتاح هم اعلام کرده بودم از آنجایی که تبصره 14 قانون بودجه سال 96، چگونگی اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها را تشریح می‌کند، این اقدام را منوط به تصویب آیین‌نامه اجرایی کرده بود.

معاون رئیس جمهور افزود: در حال حاضر آیین نامه اجرایی تایید شده و به محض تصویب نهایی، این پول مستقیماً به حساب خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی واریز نمی‌شود و در اختیار این نهادها همچون کمیته امداد قرار خواهد گرفت تا این کمیته به حساب خانوارهای تحت پوشش واریز کند.

سخنگوی دولت گفت:‌ البته کمیته امداد این نظر را داشت که اگر به حساب من واریز کنید با توجه به اینکه برخی از این مددجویان بدهی‌های قبلی دارند می‌توانیم با این پول بدهی آن‌ها را تسویه کنیم که البته ما مداخله‌ای در این موارد نخواهیم داشت ولی از نظر قانونی بر اجرای قانون و سقف واریزی نظارت خواهیم کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این سوال که آیا این واگذاری به کمیته امداد و سازمان بهزیستی تا ماه آینده اجرا می‌شود یا خیر خاطرنشان کرد: من تصور می‌کنم شاید این اتفاق بیافتد البته نمی‌توانم با قاطعیت این موضوع را بگویم ولی این آیین نامه تهیه شده و به محض اینکه در هئیت دولت نوبت رسیدگی به آن برسد، اجرایی خواهد شد.

از ابتدای امسال و بر اساس قانون بودجه سال 96، مستمری مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی کشور بیش از 3 برابر افزایش یافت ولی به دنبال واریز این مستمری از سوی دولت به حساب یارانه‌های این خانوارهای تحت پوشش، مشکلات متعددی برای برخی از این مددجویان به وجود آمد که باعث شد از دریافت این اضافه مستمری محروم بمانند.
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

با توافق مجلس روند اعطای یارانه به روش کنونی خواهد بود/ به کسی ربطی ندارد در سیاست‌های منطقه‌ای ما دخالت کند

وزارت راه کارفرمای بیمارستان تخریب شده است

‌برنامه‌ای برای حذف یارانه نان نداریم/ حضور جهانگیری در جلسه کارگزاران به معنای رفتار انتخاباتی دولت نیست/ یارانه هیچ‌ گروهی قطع نشده/ وام مسکن همان ۵۰ میلیون

0 نظر

ارسال نظر

capcha