مرکز آمار به فرمان سیاسیون حرکت می‌کند؟

مرکز آمار به فرمان سیاسیون حرکت می‌کند؟

به گزارش سراج24، امیدعلی پارسا رئیس مرکز آمار در همایش بررسی راهکارهای رونق تولید، ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری که امروز در وزارت کشور برگزار شد، با بیان اینکه باید به دنبال تعریف دیگری برای نرخ بیکاری باشیم، اظهارداشت: برخی می‌گویند درست نیست که ما هرکس که یک ساعت در هفته کار داشته باشد را شاغل محسوب کنیم و این را مربوط به دولت دهم می‌دانند در حالیکه قویاً این شبهه‌ را رد می‌کنم و این نوع محاسبه به سال 1982 بر می‌گردد و روی آن اجماع جهانی صورت گرفت و هیچ ربطی به دولت دهم یا یازدهم ندارد.

پارسا افزود: 23 میلیون و 800 هزار نفر کل شاغلان ما هستند این‌ها به طور متوسط همان 44 ساعت وزارت کار را کار کرده‌اند البته همگی پُر شاغل محسوب نمی‌شوند، برخی‌ها چند ساعت کار کرده‌اند در مقابل برخی دیگر اضافه کاری نیز داشته‌اند اما همه اینها در تولید نقش داشته‌اند.

وی با بیان اینکه وضعیت اشتغال ما در تابستان نسبت به سال قبل بهتر شده است، اظهارداشت: 3 میلیون و 100 هزار نفر هیچ شغلی ندارند و به طور کامل بیکار هستند، بین 9 تا 10 درصد نیز اشتغال ناقص داریم اینها افرادی هستند که بین یک تا 44 ساعت کار کرده‌اند.

پارسا تصریح کرد: مراکز آمار، چه مرکز آمار و چه بانک مرکزی هیچگاه گوششان بدهکار سیاسیون نبوده است.

وی هماهنگی بین دستگاه‌ها با سرمایه‌گذارها را در ایجاد اشتغال امری مهم ارزیابی کرد و تأکید کرد: باید برای سرمایه‌گذاران واقعی فرش قرمز پهن کرد.

رئیس مرکز آمار افزود: در مجموع عملکرد نظام در ارتباط با اشتغال و کاهش بیکاری را مثبت ارزیابی می‌کنم.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

چندنفر در کشور بیکارند؟

نرخ بیکاری در تابستان یک رقمی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha