داعش به دنبال شکار فرماندهان روسیه

داعش به دنبال شکار فرماندهان روسیه

 به گزارش سراج24، وزارت دفاع روسیه روز گذشته تایید نمود که سرهنگ "والری فدیانین" که در خاک سوریه زخمی شده بود، در کلینیک نظامی بیمارستان این وزارتخانه در مسکو درگذشت.

"آلکسی لئونکوف" کارشناس نظامی و مدیر تجاری مجله «آرسنال میهنی»، در گفتگو با رادیو «اسپوتنیک» روسیه چنین ابراز عقیده نموده که شرایط تروریستهای داعشی در سوریه روش را مجبور کرده تا روش جنگیدن خود را تغییر داده و به نظر میرسد آنها به دنبال شکار فرماندهان بلندپایه روسی هستند.

بر اساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، سرهنگ فدیانین، فرمانده تیپ 61 تفنگداران دریایی ناوگان دریای شمال روسیه در تاریخ 22 سپتامبر در حال سازماندهی اقدامات برای ارسال کمک‌های انساندوستانه از سوی مرکز روسی آشتی طرفهای متخاصم در سوریه برای ساکنین یکی از مناطق مسکونی در استان حماه این کشور بود که در اثر انفجار مین کار گذاشته شده در مسیر حرکت اتومبیل حامل وی، جراحات بسیار سختی برداشته بود.

در اواخر ماه سپتامبر نیز سرهنگ دوم "والری آساپوف"، یکی دیگر از فرماندهان نظامی روسیه در حال کمک به ارتش سوریه در جریان عملیات آزادسازی شهر دیرالزور در نتیجه انفجار مین، کشته شد.

لئونکوف در این مصاحبه با یادآوری اینکه تفنگداران دریایی روسیه نقش قابل توجهی در مبارزه با تروریسم در سوریه دارند، افزود: «در آبهای ساحلی بندر طرطوس سوریه چندین کشتی ناوگان دریایی روسیه مستقر هستند که از نیروهای ویژه تفنگداران دریایی آنها در برخی عملیات زمینی و کمک به نیروهای نظامی در سوریه استفاده می شود.»

این کارشناس یادآور شد، متاسفانه در جنگها تلفات نیروهای نظامی غیرقابل اجتناب است و منطقه دیرالزور هم منطقه بسیار حساسی است که بخشهایی از آن مین گذاری شده و یک سرهنگ نیروی نظامی روسیه نیز در این عملیات جان خود را از دست داده است.

وی گفت: «شرایط کنونی در سوریه ترویستها را وادار کرده تا روش جنگیدن خود را تغییر دهند. اگر پیش از این گروههای تروریستی داعش و جبهه النصره روی جنگهای موضعی و تصرف شهرها و مناطق متمرکز بودند، اکنون حفظ نقاط راهبردی، مانند دیرالزور در کرانه رود فرات، برایشان اهمیت دارد. تروریستها قبلا بصورت گسترده به سمت مواضع ارتش سوریه تیراندازی می کردند، ولی اکنون ظاهرا روی شکار فرماندهان نظامی نیروهای در حال مبارزه با تروریسم متمرکز شده اند که فرماندهان نظامی روسیه که در حال کمک به ارتش سوریه هستند، نیز از این امر مستثنی نخواهند بود.»

"سرگئی ریابکوف" معاون وزیر خارجه روسیه نیز پیش از این اعلام کرده بود که کشته شدن فرماندهان نظامی، بهایی است که روسیه به خاطر دورویی آمریکا در برخورد با بحران سوریه می پردازد. به گفته وی، آمریکا فقط به صورت زبانی خود را علاقه مند به نابودی داعش نشان می دهد، ولی در اصل اهداف سیاسی و ژئوپلیتیکی برای واشنگتن مهمتر از مبارزه با تروریستهاست.
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

انتقال 5 هزار تروریست از جنوب به شمال سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha