فیس بوک مدارک روسیه را به آمریکا می دهد

فیس بوک مدارک روسیه را به آمریکا می دهد

 به گزارش سراج24 به نقل از رویترز، شرکت فیس‌بوک اعلام کرد امروز دوشنبه رونوشت حدود ۳ هزار نسخه از آگهی های سیاسی که گمان می رود چند ماه قبل یا بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا از سوی کاربران روسی منتشر شده باشد، در اختیار کمیته تحقیق کنگره قرار می دهد.

گفتنی است ماه میلادی گذشته (سپتامبر) در پاسخ به درخواست قانونگذاران کنگره که مدعی دخالت روسیه در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند، «مارک زاکربرگ» مدیر اجرایی فیس‌بوک، موافقت خود را با تحویل نسخه ای از آگهی‌های سیاسی به زعم آنها مشکوک اعلام کرد.

فیس‌بوک که بزرگترین شبکه اجتماعی جهان محسوب می‌شود یکی از اصلی ترین محل های نشر تبلیغات سیاسی است و بر همین اساس کنگره آمریکا که به مسکو در روند به قدرت رسیدن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، مشکوک است، فکر می کند از این راه به شواهد خوبی دست خواهد یافت.

گفتنی است فیس‌بوک پیشتر هم مدارکی را در اختیار «رابرت مولر» مامور ویژه آمریکا  که مسئول رسیدگی به پرونده اتهامات روسیه است، قرار داده بود.

این در حالی است که مسکو هر گونه مداخله در روند ریاست جمهوری آمریکا را به شدت رد می کند و این اتهامات را بخشی از دعوای سیاسی بین احزاب دموکرات و جمهوریخواه آمریکا می داند.
منبع: مهر
 

اخبار مرتبط

پنج راه برای شناسایی هویت‌های جعلی در فیس‌بوک

کاهش ۴۰۰ میلیونی مخاطبان فیس‌بوک طی چند ماه گذشته/ رشد منفی کاربران ۱۳ تا ۲۴ ساله

رتبه دوم ایرانیان در افشای اطلاعات شخصی در فیس‌بوک

0 نظر

ارسال نظر

capcha