خبرگزاری یونهاپ:

کره جنوبی دو فروند موشک بالستیک پرتاب کرد

کره جنوبی دو فروند موشک بالستیک پرتاب کرد
به گزارش سراج24، بر اساس اظهارات یک مقام نظامی بلندپایه در کره جنوبی، یکی از این دو موشک به طور دقیق به هدف از پیش تایین شده در دریای شرقی و با فاصله 250 کیلومتری برخورد کرده است. موشک دوم نیز در مراحل ابتدایی پرواز به داخل آب افتاده است.
بر اساس این گزارش، این پرتاب هنگامی انجام شده است که موشک کره شمالی همچنان در حال پرواز بوده است. وزارت دفاع کره جنوبی توضیح داد واکنش سریع به این دلیل صورت گرفته است که سئول آماده شدن کره شمالی برای انجام این آزمایش را پیش‌تر دریافته بود.
ساعاتی پیش از انتشار این خبر، کره شمالی موشک دیگری آزمایش کرد. این پانزدهمین آزمایش موشکی کره شمالی در سال جاری میلادی محسوب می‌شود.
گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد این پرتابه ناشناس در ساعت 6:27 به وقت محلی از مرکز پرتاب برخواسته است. گفته می‌شود این موشک نزدیک به 20 دقیقه پرواز کرده و سرانجام در ساعت 7:16 در آب‌های اقیانوس آرام و در فاصله 2000 کیلومتری در شرق منطقه ژاپنی هوکایدو فرود آمده است. 
دفتر مرکزی ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد پرسنل آمریکایی و کره‌ای اکنون در حال تحقیق و بررسی این آزمایش موشکی هستند.
آزمایش موشکی اخیر کره شمالی در حالی انجام شده است که در روزهای گذشته، شورای امنیت سازمان ملل متحد تحریم‌های جدیدی بر برنامه موشکی و اتمی این کشور وضع کرد. روز 3 سپتامبر، کره شمالی قدرتمندترین آزمایش هسته‌ای خود را انجام داد. بسیاری معتقدند در این آزمایش، یک بمب هیدروژنی منفجر شده است.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط

شلیک قدرت داخلی بر قلب استکبار جهانی/روستای موشکی ایران کجاست؟! +ویدئو

«ذوالجناح» دستاورد جدید فضایی کشور با قدرتمندترین موتور سوخت جامد

یکی از راهبردهای دفاعی ما هدف قراردادن ناوهای دشمن با موشک بالستیک است

0 نظر

ارسال نظر

capcha