«سراج24» گزارش می‌دهد

شهید مرتضی حسین‌پور(حسین قمی) فرمانده شهید حججی را بهتر بشناسیم/ روایتی خواندنی از نابغه میدان های عراق و سوریه

شهید مرتضی حسین‌پور(حسین قمی) فرمانده شهید حججی را بهتر بشناسیم/ روایتی خواندنی از نابغه میدان های عراق و سوریه

گروه فرهنگی سراج24: محسن حججی ولوله ای در جامعه ما به پا کرد. با کار او دیگر هیچ کسی نبود که چیزی از سوریه و داعش و جنگ نشنیده باشد. حالا بیشتر از یکماه از انتشار آن تصاویر تکان دهنده گذشته است. تصاویری که برای ذهن های مردم مسلمان ما تجسم واقعی کربلا بود.

هوای گرفته دم غروب، چند خیمه و دودِ آتش و یک شمر که با خنجری عریان قهرمان این روزهای سرزمین مان را به جلو هل می داد. محسن حججی فقط به سرنوشت تاریخ نگاه می کرد. به روزهایی که یک مسلمان به دست یک ظاهرا مسلمان در کشوری اسلامی اسیر شده و تا دقایقی دیگر سر از بدنش جدا می شود.

نگاه پر معنی شهید محسن حججی، حجتی برای جامعه ما شد. حجتی که هیچوقت مقام های مسئول، غارتگران بیت المال، پایمال کنندگان حقوق مردم، ژن های خوبِ تازه به دوران رسیده و مردم عادی این سرزمین را رها نمی کند.

منطقه جمونه جایی در مرز سوریه و عراق است. جایی که دست رزمندگان اسلام افتاد تا عقبه پشتیبانی داعش را قطع کند و روزشماری باشد برای نابودی سیاست های وحشیانه آمریکایی در میان مسلمانان و امت اسلامی.

شهید حججی در این منطقه به اسارت نیروهای داعشی درآمد اما همزمان با او یک فرمانده خوش نام و پرکار نیروهای مقاومت اسلامی نیز به شهادت رسید. مرتضی حسین پور ملقب به حسین قمی پاسداری ایرانی بود که تا آخرین لحظه مقاومت کرد، با 14 ایرانی و چند عراقی دیگر مقابل حمله گسترده داعشی ها به منطقه ایستاد و میدان جنگ را فرماندهی کرد. او دویست داعشی با تجهیزات و ادوات سنگین را شامل تیربارهای دوشکا و خودروهای انتحاری و ... با همین عده کمش مجبور به عقب نشینی کرد.

اوضاع سخت بود اما حسین قمی و دوستانش ایستادند. آنها یک وجب از مرز و منطقه جمونه را به دشمن ندادند و دوباره مواضع خود را پس از دو ساعت نبرد نفس گیر پس گرفتند. در پایان نبرد، ترکش نارنجکی که به پشت سنگر آمده بود، بر پهلوی فرمانده ایرانی  نبرد نشست و پس از سه ساعت مقاومت در برابر خون ریزی و ضعف، نام پاسدار شهید مرتضی حسین پور را برای همیشه در تاریخ مردان مقاومِ بدون مرز جاودانه کرد.

ایران اسلامی و مردان همیشه مقاومش شهدای بسیاری را در این جنگ هفت ساله برای دفاع از حرم حضت زینب کبری(سلام الله علیها) و حفظ محور مقاومت تقدیم اسلام کرده است. چیزی که شهید حسین پور را میان همه متمایز کرده است، نبوغ او در فرماندهی میدان های نبرد عراق و سوریه بوده است. جمله ای که سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای این شهید عزیز گفته است چیزی نیست که بتوان برای هرکسی نمونه اش را پیدا کرد: «کاش حسین می ماند و من شهید شده بودم.»

در روزهای گذشته نام این فرمانده شهید و نابغه میدان نبرد بیشتر شنیده شده است. مراسم بزرگداشتی به مناسبت چهلمین روز شهادت او در میدان هفتم تیر تهران برگزار شد و در روزهای آینده نیز مراسم دیگری در لنگرود زادگاه این شهید عزیز برگزار می شود. پیکر پاک فرمانده نام آور ایرانی شهید مرتضی حسین پور (حسین قمی) در لنگرود به خاک سپرده شده است. 

اخبار مرتبط

نرم افزار اندرویدی زندگی شهید سیدحکیم منتشر می‌شود

پخش مستندی درباره زنان و کودکان گرفتار دست داعش در پرس‌تی‌وی

پیروی از مرجعیّت عراق را از شر داعش نجات داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha