در رقابت های انتخابی جام جهانی

تحلیل AFC از بازی ایران و سوریه

تحلیل AFC از بازی ایران و سوریه
به گزارش سراج24،  تیم ملی فوتبال سوریه که سه شنبه شب در آخرین بازی مرحله انتخابی جام جهانی میزبان تیم ملی کشورمان بود با کسب تساوی ارزشمند 2-2 جواز حضور در مرحله پلی آف را گرفت.
سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در تحلیل این بازی نوشت:
سوریه روز سه شنبه با مقاومت شدید مقابل فشار قدرتمند ایران، تساوی دیر هنگامی را برابر ایران گرفت و جایگاه خود را در در مرحله پلی آف جام جهانی 2018، تضمین کرد.
سوریه با گل تساوی بخش عمر السومه اطمینان یافت که این بازی 2-2 به پایان خواهد رسید و امید آنها برای حضور در مسابقات جام جهانی تابستان آینده زنده خواهد ماند.
حملات هر دو تیم از جناحین بود
اگرچه ایران از لحاظ زمان مالکیت توپ برتری قابل توجهی بر حریف داشت (394 پاس در برابر 199 پاس) هر دو تیم به دنبال این بودند که تا  با سرعت هرچه ممکن  رو به جلو و  از کناره ها پیش بروند.
ایران 28 سانتر انجام داد (که 7/35 درصد آنها موفقیت آمیز بود) در مقابل سوریه 17 سانتر داشت (که 23.5درصد آنها موفق بودند) .و فقط 23.1 درصد از بازی هجومی تیم کارلوس کی روش از میانه یک سوم پایانی زمین بازی انجام می شد.
در واقع، هر دو گل میزبان حاصل ضربات ایستگاهی از کناره ها بود. گل اولی که به وسیله سردار آزمون زده شد، پس از آن به ثمر رسید که کرنر ارسالی با ضربه سر مهدی طارمی، به دیرک دروازه برخورد کرد. در عین حال، دومین گل سردار هم پس از آن به ثمر رسید که ضربه سر طارمی بر روی یک پرتاب بلند به محوطه جریمه،به آزمون رسید.
شاید سوریه روی پاس های خود گل نزده باشد، اما به همان اندازه مشتاق بود که توپ را از کناره ها به محوطه جریمه ایران برساند که در این میان محمود المووس به تنهایی پنج سانتر ناموفق داشت.
مهاجمان سطح بالا تفاوت را ایجاد می کنند
برای هر دو تیم مثل اغلب اوقات ، این بازیکنان بزرگشان بودند که شب خوبی را پشت سر گذاشتند، به طوری که هم نام سردار آزمون (با دو گل) و هم السومه (با یک گل) در بین گلزنان بازی جای گرفت.
به این موارد باید کمک های چشمگیر مهدی طارمی روی هر دو گل سردار و گل حاج محمد برای سوریه را که از توپ برگشتی السومه به دست آمد،ضافه کرد و همچنین کمک چهره های هجومی کلیدی هر دو تیم کاملا واضح بود.
آن شب آزمون تنها سه بار شوت زنی کرد و هر سه بار هم شوتهایش در چارچوب دروازه سوریه بود که دو مورد آن به تور نشست. السومه در این زمینه عملکرد ضعیف تری داشت و حاصل پنج شوت در چارچوب او تنها یک گل بود ، اما او در نیمی از شوت های « در چارچوب » سوریه ،نقش داشت.
شریک آزمون در خط حمله یعنی مهدی طارمی ، علاوه بر این که خودش سه شوت در چارچوب داشت، دو موقعیت گلزنی ایجاد کرد،از جمله گل دوم سردار.
سوریه در سمت راست موفق بود
با توجه به این که در اکثر دقایق بازی ایران تیم برتر میدان بود، سوریه که خارج از خانه بازی می کرد،آن شب نیاز به صبر و بردباری داشت.
با این حال، تیم مهمان بیشتر وقت خود را برای متوقف کردن حریف خود صرف کردند و در نیمه دوم به طور خاص شروع به بهره برداری از موفقیت در سمت راست خود کردند و سه فرصت خوب ایجاد از این جناح ایجاد کردند.
گل السومه نیز از کانال سمت راست به دست آمد، او از فضای خالی پشت سر میلاد محمدی استفاده کرد و با خونسردی تمام توپ را از زیر پای علیرضا بیرانوند به تور دروازه ایران رساند.
ترجیح سوریه برای حمله از سمت راست به حدی بود که تنها 20 درصد از حملات این تیم در نیمه دوم از سمت چپ صورت گرفت، در حالی که 38.9 درصد ملات از جناح راست بود. در عین حال، عمر خریبین، مهاجم چپ پای سوریه، در طول 90 دقیقه فقط 29 توپ را بار لمس کرد.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

ایران ۳ - لهستان ۲

0 نظر

ارسال نظر

capcha