مارک زاکربرگ

مالک فیس‌بوک، رقیب انتخاباتی ترامپ

مالک فیس‌بوک، رقیب انتخاباتی ترامپ
به گزارش سراج24,پولیتیکو روز دوشنبه نوشت زاکربرگ عضوی از فهرست رقبای دموکرات است که ترامپ را در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 به چالش می کشند. این فهرست ده ها نفر دیگر را نیز شامل می شود که از آن جمله می توان به سناتور الیزابت وارن، نماینده دموکرات ماساچوست در مجلس سنای آمریکا اشاره کرد.
همپیمانان ترامپ در حزب جمهوریخواه احتمال می دهند جان کاسیچ، فرماندار اوهایو، رئیس جمهور را در انتخابات مقدماتی به چالش بکشد.
گمانه زنی بر سر آرمان رئیس فیس بوک برای رئیس جمهور شدن پس از آن بالا گرفت که زاکربرگ اعلام کرد در سال 2017 از همه ی 50 ایالت آمریکا دیدار و با روسای محلی و مردم گفتگو و تبادل نظر خواهد کرد. رسانه ها، مشاوران سیاسی و دیگر ناظران به سرعت به مقایسه پرداختند و سفرهای زاکربرگ را به سفرهایی تشبیه کردند که در آن نامزدهای ریاست جمهوری پیش از اعلام نامزدی در شهرهای مختلف به سخنرانی می پردازند.
زاکربرگ پیشتر هم شایعاتی را رقم زده بود مبنی بر این که شاید در آینده برای ورود به سیاست اقدام کند. در ماه مه سال 2016، فیس بوک یک دسته سهام شرکتی ایجاد کرد که به زاکربرگ اجازه می داد حتی اگر در مقام یا جایگاه دولتی به خدمت گرفته شود باز هم کنترل فیس بوک را در اختیار داشته باشد.
وی پس از اعلام سفر برای سخنرانی، همچنان به گمانه زنی ها درباره اقدام برای نامزدی ریاست جمهوری دامن زده و مطالبی را منتشر کرده که از جایگاه های سیاسی حمایت می کند. او در ماه مه، سخنانی در هاروارد ایراد کرد که رنگ و بوی سیاسی داشت و درباره ی سیاست های آب و هوایی، اصلاحات در زندان ها، اتوماسیون شغل و خدمات درمانی بحث می کرد.
سخنگوی فیس بوک در پاسخ به پرسشی درباره ی احتمال نامزدی زاکربرگ گفت: او خودش بارها اعلام کرده قصد ندارد نامزد ریاست جمهوری شود. در تازه ترین موردی که زاکربرگ تمایل خود را برای نامزد شدن در انتخابات 2020 رد کرد ماه مه بود که در پیامی نوشت هدف از سفر به 50 ایالت آمریکا ورود به جایگاه دولتی نیست بلکه بدست آوردن چشم اندازی گسترده تر در زمینه ی این است که چگونه اطمینان پیدا کنیم داریم به بهترین شکل ممکن به دو میلیارد نفری که عضو فیس بوک هستند خدمت می کنیم و نهایت تلاش مان را به کار بگیریم تا فرصتی برابر در ابتکار عمل  زاکربرگ فراهم آوریم.
فیس بوک همچون دیگر شرکت های فناوری در آمریکا پس از به قدرت رسیدن ترامپ همواره با او درگیر بوده است. زاکربرگ و ترامپ بر سر تصمیم رئیس جمهور و سیاست پیشنهادی وی برای جلوگیری از ورود شهروندان کشورهایی که اکثریت مسلمان دارند به آمریکا و نیز تصمیم ترامپ به خروج از پیمان آب و هوایی پاریس همواره با هم درگیر بوده اند.
کاخ سفید هم برای شرکت هایی همچون فیس بوک و گوگل خط و نشان کشیده است.
منبع:العالم

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

ترامپ:با رهبر کره شمالی دیدار خواهم کرد

بن سلمان چه بلایی بر سر فعالان حقوق زنان می‌آورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha