محمدی گفت:

حجاج توصیه ها را جدی بگیرند

حجاج توصیه ها را جدی بگیرند
 
به گزارش سراج24، حمید محمدی با مدیران منطقه 3،‌ در جمع خبرنگاران گفت: زائران باید توصیه‌هایی را که از طریق مسئولان کاروان‌ها به آنها شده است، مد نظر قرار دهند و زیاد در مسیر حرکت نباشند، آب همراه داشته باشند و بار سنگین حمل نکنند.
وی با بیان اینکه حرکت به سمت جمرات مطابق جدول زمانبندی از ساعت 10:30 صبح روز دهم ذی الحجه آغاز می‌شود، ادامه داد: کاروان‌ها طبق زمانبندی به صورت تدریجی هر نیم ساعت به سمت جمرات می‌روند و به همین شکل تا ساعت 15 همه منتقل می‌شوند.
او اضافه کرد: در روز دهم با توجه به گرمای هوا، مشکلاتی داریم اما روز یازدهم و دوازدهم زائران می‌توانند پوششی روی سر داشته باشند.
رییس سازمان حج و زیارت به زمان انتقال زائران اهل سنت در ایام تشریق اشاره کرد و گفت:‌ زائران اهل سنت که بالغ بر 15 هزار نفر هستند،‌ ابتدا در روز هشتم (روز ترویه) به منا می‌روند و صبح روز نهم به عرفات منتقل می‌شوند.
محمدی تصریح کرد: عملیات انتقال زائران شیعه به عرفات نیز بعد از ظهر روز هشتم آغاز می شود و تا اواخر شب، این انتقال به اتمام می‌رسد؛ در واقع زائران، شب نهم را در عرفات به سر می‌برند و برای اعمال آماده می‌شوند.
وی به پیچیدگی ها و سازماندهی خاص عملیات حج اشاره کرد و گفت: طبیعی است که در یک موقعیت جغرافیایی محدود که چند میلیون جمعیت جمع می‌شوند، اگر با نظم و انضباط کار پیش نرود، احتمال حادثه وجود دارد.
وی اظهار کرد: مدیران کاروان‌ها و مجموعه‌ها بویژه در ایام مهم تشریق، باید بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و دستورالعمل‌های ابلاغی عمل کنند.
محمدی اضافه کرد:‌ این دستور العمل‌ها و زمانبندی‌ها با دقت طراحی شده که هم به نفع حجاج است و هم به نفع مجموعه خدمتگزاران سازمان حج تا امنیت و آسایش حجاج استمرار داشته باشد.
منبع:فارس

اخبار مرتبط

صالحی: شهدای منا در نقطه اوج عبادت به معبود الهی پیوستند

اسکان زائران حج 98 در مکه و مدینه چگونه خواهد بود؟

توصیه‌ای جدی به حجاج درباره لوازم بهداشتی

0 نظر

ارسال نظر

capcha