شوارتزنگر با انتشار یک کلیپ ویدیویی

آرنولد درباره نازی‌ها به ترامپ درس می‌دهد

 آرنولد درباره نازی‌ها به ترامپ درس می‌دهد


به گزارش سراج24،  ترامپ ابتدا راهپیمایی ۱۲ اوت طرفداران برتری نژاد سفید و نئونازی‌ها در شهر شارلوتزویل ویرجینیا را محکوم و آنها را مسئول خشونت‌ها معرفی کرد اما یک روز بعد از این موضع‌گیری عقب نشست و گفت هم نژادپرستان و هم مخالفان آنها در خشونت‌ها مقصر و مسئول بودند.

آرنولد شوارتزنگر در این کلیپ می‌گوید: «تعصب دو طرفه وجود ندارد. نفرت دو طرفه هم وجود ندارد. وقتی تو زیر یک پرچمی راهپیمایی می‌کنی که سمبل کشتار میلیون‌ها انسان است، دو طرف وجود ندارد.»

فرماندار سابق کالیفرنیا خطاب به ترامپ ادامه می‌دهد: «تنها راه ممکن برای رویارویی با صداهای آمیخته به نفرت، صدای متقابل بلندتر و منطقی‌تر است. و این شامل شما ترامپِ رئیس جمهور نیز می‌شود.»

آرنولد شوارتزنگر سپس به دونالد ترامپ "درس" می‌دهد که متن سخنرانی بعدی خود را اینطور بنویسد: «به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا و به عنوان یک جمهوری‌خواه، هر گونه پشتیبانی از برتری نژاد سفید را رد می‌کنم. کشوری که ارتش آن بر ارتش هیتلر غلبه کرد، جایی برای برافراشتن پرچم نئونازی‌ها نیست. حزب آبراهام لینکلن از کسانی حمایت نخواهد کرد که پرچم جنگ شکست‌خورده استقلال‌خواهی (کنفدراسیون) را حمل می‌کنند.»

در کلیپ ویدیویی آرنولد شوارتزنگر مخاطب تنها دونالد ترامپ نیست. این بازیگر سینما نئونازی‌ها را نیز خطاب قرار داده است: «قهرمانان شما بازنده هستند. شما برای مواضع از دست‌رفته مبارزه می‌کنید. باور کنید من نئونازی‌های واقعی را می‌شناختم. من در سال ۱۹۴۷ در اتریش به دنیا آمده‌ام؛ یعنی دو سال بعد از جنگ... در کنار مردانی بزرگ شده‌ام که به عنوان انسان ترکش‌خورده و گناهکار شناخته می‌شدند... ارواحی که نئونازی‌ها امروز به آن‌ها متوسل می‌شوند و به آن‌ها افتخار می‌کنند پس از جنگ باقی عمر خود را در خفت و خواری گذراندند و اکنون در جهنم استراحت می‌کنند.»

آرنولد شوارتزنگر در پایان ویدیوکلیپ خود می‌گوید: «هیچکس با فکر پر از نفرت از مادر زاده نمی‌شود... بنابراین هرگز دیر نیست که یاد بگیریم هر انسانی دارای ارزش برابر با انسان‌های دیگر است.»

منبع:دویچه وله

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

ترامپ:با رهبر کره شمالی دیدار خواهم کرد

بن سلمان چه بلایی بر سر فعالان حقوق زنان می‌آورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha