هیچ زائر ایرانی با اتوبوس روباز به مکه نمی‌رود

هیچ زائر ایرانی با اتوبوس روباز به مکه نمی‌رود

به گزارش سراج24، حمید محمدی در جمع مسوولان ستادی، مدیران مجموعه و مدیران کاروان های مستقر در منطقه یک شهر مکه این مطلب را عنوان کرد.

وی تصریح کرد: به دلیل گرمای هوا از امروز تمهیداتی اندیشیده شده که ضمن رعایت جوانب مسائل شرعی زائران ورودی جده، به هیچ وجه از اتوبوس‌های روباز یا اصطلاحا «مکشوف» برای انتقال هموطنان به میقات جحفه و سپس مکه مکرمه استفاده نشود.
رییس سازمان حج و زیارت همچنین با حضور در جمع زائران ایرانی در هتل السابق واقع در منطقه یک مکه مکرمه، از آنها خواست هر گونه کاستی در خدمات رسانی مناسب به زائران را بیان کنند.

وی در این جمع صمیمی که با ابراز خوشحالی زائران از توفیق حضور در سرزمین وحی همراه بود، به برخی زائران که از نوع بازرسی در بعضی فرودگاه‌های ایران اظهار گلایه کردند، گفت: مساله را به مراجع ذیربط اعلام کرده‌ایم و اطمینان می‌دهم که با جدیت پی‌گیری خواهیم کرد.
محمدی همچنین در ادامه برنامه بازدیدهای خود در مکه مکرمه، از آشپزخانه «القرشی» که برای طبخ محدود و شرایط خاص پیش بینی شده است، بازدید و برخی ملاحظات و دستورات لازم را به منظور تسهیل و تسریع امور صادر کرد.
شمار زائران ایرانی در مکه مکرمه با احتساب پروازهای فرودگاه جده و کاروان‌های اعزامی از مدینه منوره بالغ  بر 45 هزار نفر خواهد رسید.

عملیات انتقال 86 هزار 500 زائر ایرانی به سرزمین وحی که از 8 مردادماه از طریق 20 ایستگاه پروازی آغاز شده است، تا سوم شهریور ماه ادامه خواهد یافت.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

جزئیاتی از واژگونی اتوبوس در شیراز

جزییات حادثه اتوبوس اردوی دانش آموزان

راننده اتوبوس جنایتکار در یک قدمی چوبه دار

0 نظر

ارسال نظر

capcha