زمان بازگشت حجاج ایرانی اعلام شد

به گزارش سراج24: مدیر عملیات حج از اعلام برنامه زمانبندی برای حضور زائران در رمی جمرات خبر داد و گفت:‌ زائران ایرانی از ساعت ۱۰:۳۰ صبح روز دهم ذی‌الحجه برای رمی جمرات عزیمت خواهند کرد.

نصرالله فرهمند گفت: براساس هماهنگی‌های انجام شده، زائران ایرانی از ساعت 10:30 صبح روز دهم ذی الحجه برای رمی جمرات عزیمت خواهند کرد.

مدیر عملیات حج از زائران کشورمان خواست طبق برنامه زمان‌بندی شده و بر اساس هماهنگی‌های لازم با مدیران و روحانیون کاروان‌ها عمل کنند.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای ساماندهی و برنامه ریزی مشاعر و عرفات خاطرنشان کرد: تدابیر و برنامه‌ریزی‌های خوبی برای آسایش زائران در سرزمین منا و عرفات صورت گرفته است.

وی گفت: چادرهای زائران کشورمان در سرزمین منا و عرفات؛ علاوه بر اینکه به کولرهای گازی مجهز است از سقف بالاتری نیز برخوردار است که شدت گرما را کاهش می‌دهد.

مدیر عملیات حج در عین حال به گرمای هوا در ایام تشریق اشاره و به زائران توصیه کرد دستورالعمل‌های بهداشتی و خود مراقبتی را جدی بگیرند تا دچار گرمازدگی نشوند.

فرهمند با بیان این مطلب که امسال هیات پزشکی با مجوز کشور میزبان در سرزمین منا و عرفات نسبت به دایرکردن درمانگاه‌ها اقدام خواهد کرد، اظهار داشت: تیم هیات پزشکی کشورمان امسال با یک برنامه‌ریزی جدید در عرفات حضور خواهند داشت و ان‌شاءالله زائران کشورمان به خوبی اعمال و مناسک حج را به جا خواهند آورد.

وی با اشاره به اینکه روز به روز بر تعداد زائران بیت الله الحرام در مکه مکرمه افزوده می‌شود، گفت: با توجه به حضور میلیونی زائران از کشورهای مختلف در مکه مکرمه، پلیس این شهر محدودیت‌های ترافیکی را به اجرا خواهد گذاشت لذا زائران در ترددهای درون شهری، صبر و حوصله بیشتری داشته باشند.

مدیر عملیات حج همچنین با بیان آمار و ارقامی از آخرین وضعیت حضور زائران ایرانی در شهرهای مکه و مدینه گفت: در حال حاضر حدود 17 هزار ایرانی از طریق فرودگاه جده وارد مکه شده‌اند و حدود 35 هزار زائر نیز از هشتم مرداد ماه تاکنون به مدینه سفر کرده و بسیاری از آنها پس از زیارت مسجدالنبی و اماکن مقدسه در مدینه منوره؛ راهی مکه شده‌اند.

فرهمند گفت: زائران کشورمان با 198 پرواز شامل 152 پرواز ایران ایر و 46 پرواز سعودی به سرزمین وحی سفر کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود در عملیات بازگشت حجاج به کشور نیز 80 درصد پروازها توسط ایران ایر انجام شود.

وی همچنین درخصوص پروازهای برگشت زائران گفت: بازگشت زائران ایرانی پس از انجام مناسک حج، از 15 شهریور (‌از فرودگاه جده) و از 19شهریور (از فرودگاه مدینه)‌ به مقصد ایستگاه‌های پروازی در کشور انجام خواهد شد.

امسال 86 هزار و 500 زائر ایرانی در مناسک حج ابراهیمی حضور دارند.
منبع:خبرگزاری فارس

اخبار مرتبط

احتمال اعزام زائران اربعین از مرز قصرشیرین

هویت زائران ایرانی جان‌باخته در رمی جمرات + اسامی

تعداد زائران اعزامی به حج از ١٠ هزار نفر گذشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha