قیمت نفت کاهش یافت

به گزارش سراج24:قیمت نفت برنت با افزایش تولید نفت آمریکا کاهش یافت و بشکه‌ای ۵۰ دلار معامله شد،‌ کاهش ذخایر نفت آمریکا به کمترین میزان 2016 مانع از افت بیشتر قیمت شد.

امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت 23 سنت کاهش یافت و بشکه‌ای 50 دلار و 4 سنت به فروش رفت.

قیمت نفت آمریکا هم کاهش 25 سنتی داشت و بشکه‌ای 46 دلار و 53 سنت خرید و فروش شد.

بنزین هم کاهش 2.3 دلار داشت و گالنی 154 دلار و 5 سنت معامله شد.

نفت کوره و گازوئیل هم کاهش‌هایی به ترتیب 2.29 دلارد و 11.25 دلار را داشتند.

خبرگزاری رویترز در باره قیمت نفت در بازارهای جهانی نوشت؛ پس از آنکه آمارها از افت شدید ذخایر و افزایش تولید نفت آمریکا خبر داد، قیمت نفت در بازارهای جهانی تقریبا روند ثابت به خود گرفت.

تولید نفت آمریکا به بیشترین میزان دو سال گذشته رسیده است.

آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد که ذخایر نفت قابل تجارت آمریکا با 13 درصد کاهش، از بیشترین میزان خود در ماه مارس فاصله گرفته و به رقم 466.5 میلیون بشکه رسیده است.

در حال حاضر ذخایر نفت آمریکا کمترین میزان از سال 2016 است.

رویترز می‌نویسد؛ با وجود این، تولید نفت آمریکا به دلیل اینکه تولیدکنندگان نفت شیل از افزایش اخیر قیمت نفت بهره برده‌اند، به شدت افزایش یافته است.

تولید نفت آمریکا با افزایش 79 هزار بشکه‌ای به بیش از 9.5 میلیون بشکه در روز رسیده که بیشترین میزان از جولای 2015 محسوب می‌شود. این رقم، 12.75 درصد بالاتر از اواسط سال 2016 است.

آماس وارگا تحلیلگر ارشد در اتحادیه تی‌وی‌ام اویل لندن گفت: «آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا حاکی از این است که با کاهش ذخایر نفت آمریکا، بازار این کشور در حال متعادل شدن است.»

رویترز می نویسد؛ افزایش تولید نفت آمریکا به شدت توافق کشورهای صادرکننده نفت «اوپک» را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. کشورهای صادرکننده نفت متعهد شدند تا مارس 2018 تولید نفت خود را روزانه 1.8 میلیون بشکه کاهش دهند.

منبع:خبرگزاری فارس

اخبار مرتبط

عرضه نفت خام در بورس انرژی ایران به منظور تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

هندی‌ها و چینی‌ها همچنان به دنبال خرید نفت از ایران هستند

نقاط کور قمار نفتی ترامپ چیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha