در یک مرکز شبانه روزی

علت مرگ 2معلول در یک مرکز شبانه روزی

علت مرگ 2معلول در یک مرکز شبانه روزی

 به گزارش سراج24، محسن ارشد زاده با اشاره به آخرین وضعیت مرکز شبانه روزی " فاطمه قشقایی کافی الملک" شبستر گفت: چندی پیش در این مرکز، تعدادی معلول دچار مسمومیت شده که ۲ تن از آن‌ها جان خود را از دست دادند.

وی افزود: پس از این اتفاق، ۸ معلول نیز در بیمارستان بستری شده و مراحل درمانی آن‌ها همچنان در حال پیگیری است.

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی در خصوص آخرین وضعیت ۸ معلول بستری در بیمارستان تصریح کرد: به تازگی از ۸ معلول بستری شده در بیمارستان، ۷ نفر آن‌ها ترخیص و تنها یک معلول همچنان بستری است و قرار است طی روز‌های آینده از بیمارستان مرخص شود.

ارشد زاده از انجام آزمایش‌های پزشکی به منظور مشخص شدن دلایل مسمومیت معلولان خبرداد و اظهارکرد: نتایج آزمایش‌ها و علل مسمومیت ۸ معلول بیمار و دو نفر معلول فوت شده از سوی بیمارستان و دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان شرقی در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: در نتایج اولیه مشخص شده است که علت فوت دو نفر از معلولان یک نوع باکتری بوده که البته این باکتری عموما از طریق خوردن آب، سبزیجات و مواد غذایی منتقل می‌شود.

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی با اشاره به ارسال نتایج اولیه آزمایش‌ها به آزمایشگاه مرکزی تهران خاطرنشان کرد: برای مشخص شدن نوع باکتری، نتایج آزمایش‌ها به آزمایشگاه مرکزی تهران ارسال شده و بررسی‌ها در حال انجام است.

ارشد زاده در خصوص وضعیت حال حاضر مرکز " فاطمه قشقایی کافی الملک" شبستر اذعان کرد: در حال حاضر با پیگیری‌های صورت گرفته، مرکز موقتا تخلیه شده و معلولان به مرکز دیگری در شهرستان انتقال داده شده اند.
وی افزود: به زودی و پس از مشخص شدن نتایج آزمایش، معلولان مجددا به مرکز کافی الملک باز خواهند گشت.

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی در پاسخ به این پرسش که نتیجه آزمایش مرکزی تهران چه زمانی مشخص خواهد شد؟، گفت: طبق زمان بندی انجام شده از سوی مسئولان آزمایشگاه تا اوایل هفته آینده نتیجه ن‌هایی نوع باکتری و منشاء آلودگی و علت ن‌هایی فوت دو نفر از معلولان و همچنین مسمومیت ۸ نفر باقی مانده اعلام خواهد شد.
منبع: میزان
 

اخبار مرتبط

هیات های عزاداری گوش به فرمان مصوبات ستاد مقابله با کرونا باشند

راز سه جنایت در پوکه‌های اسلحه

زلزله 4 ریشتری آذربایجان شرقی را تکان داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha