واریز افزایش مستمری مددجویان به‌ حساب مستمری

واریز افزایش مستمری مددجویان به‌ حساب مستمری

به گزارش سراج24 ،سید پرویز فتاح صبح امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان که در بیت امام جمعه خرم‌آباد انجام شد، بابیان اینکه گزارش‌های استان خوب و عملکرد قابل‌قبول است اظهار داشت: ماه مبارک رمضان در طرح محسنین هشت هزار و 270 حامی جذب شد که اکثراً لرستانی هستند.

وی بابیان اینکه حامی می‌تواند قوتی برای خانواده‌ها باشد افزود: هدف حضور حامیان در کار امداد این است که مردم پای‌کار بیایند چراکه امداد یک‌نهاد غیر اداری، انقلابی و مردمی است و در حال حاضر نیز وضعیت طوری شده که مردم خوب پای‌کار می‌آیند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) عنوان کرد: رشد پرداخت زکات در استان خیلی امیدوارکننده است که این اعتماد مردم را نشان می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه تعداد افراد تحت پوشش در لرستان نسبت به کشور چهار درصد بالاتر است بیان کرد: در کشور 6 تا 10 درصد تحت پوشش کمیته امداد هستند ولی در لرستان 10 درصد تحت پوشش است تقریباً دو برابر نرم کشوری است.
فتاح تصریح کرد: در استان لرستان به بحث مددکاری بانوان توجه کرده‌ایم چون اکثر سرپرست خانواده‌ها از بانوان هستند و مددکاری‌ها  نیز باید بیشتر برای خانم‌ها باشد.
وی خاطرنشان کرد: این بار طلبکارانه به استان آمده‌ام و اگر اطلاعات از خانواده‌ها درست باشد نسخه‌ای که می‌پیچیم درست است ولی اگر اطلاعات ناقص باشد نسخه‌ای که می‌پیچیم حتماً نواقصی دارد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: مدیرکل کمیته امداد استان لرستان قول دادند که صف جهیزیه در استان به صفر برسد و در بحث وام قرض‌الحسنه نیز نامه‌ای به محضر مقام معظم رهبری  نوشتیم که اجازه دادند از محل صدقات بخشی وام بدهند.
وی اظهار داشت: با همکاری بانک مرکزی صندوقی به نام قرض‌الحسنه امداد ولایت راه‌اندازی کردیم که یک شعبه آن نیز در لرستان راه‌اندازی می‌شود و تبلیغات آن آغاز می‌شود.
فتاح افزود: وام‌های پرداختی به مددجویان نیز بهره ندارد و راه‌اندازی این صندوق سبب می‌شود توان امداد لرستان در پرداخت قرض‌الحسنه سطح پایین سه تا پنج میلیون بیشتر شود.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) عنوان کرد: در لرستان سقف وام‌های ضروری دو تا سه میلیون خیلی کمتر شده و این صندوق که راه‌اندازی می‌شود ضوابط را برای پرداخت وام کاهش می‌دهیم؛ امیدواریم این صندوق بتواند رشد کند و نیاز افراد برطرف شود.
وی بیان کرد: طرح اکرام از طریق بانک ملت انجام می‌شود و حساب‌ها از طریق بانک صادرات و ملی پرداخت می‌شود که پراکندگی دارد و قصد تجمیع در صندوق ولایت را داریم.
فتاح بابیان اینکه ماهیانه بالغ‌بر 250 میلیارد تومان در استان لرستان مستمری پرداخت می‌شود که می‌توانیم به این صندوق متصل کنیم خاطرنشان کرد: مسکن مددجویان ضروری‌ترین، مهم‌ترین و گران‌ترین نیاز است که اعتبارات مسکن برای استان نسبت به گذشته افزایش‌یافته است.
وی گفت: دولت و مجلس مستمری را اضافه کرده‌اند به‌طوری‌که برای خانواده پنج نفره حدود 400 هزار تومان پرداخت می‌شود؛ در حال حاضر افزایش مستمری به‌حساب یارانه واریز می‌شود ولی از ماه آینده به‌حساب مستمری می‌آید.
رئیس کمیته امداد کشور بحث اشتغال را معضل بزرگ جامعه، ایران و لرستان دانست و تصریح گرد: سال گذشته به  بیش از چهار هزار و 500 نفر تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان استان پرداخت شد.
وی خاطر نشان کرد: امسال با همت مجلس وام دولتی دو برابر شد به طوری که از هزار میلیارد تومان به دو هزار  و 100 میلیارد افزایش یافت.
فتاح اظهارداشت: امیدواریم در این اوضع مملکت بتوانیم وام بیشتری به مددجویان پرداخت کنیم، انتظار می‌رود پرداخت وام‌های روستایی و خانگی بیشتر باشد.
وی به فعالیت‌های فرهنگی کمیته امداد اشاره کرد وافزود: همه کارهای کمیته امداد به نوعی فرهنگی است؛ کارهای امداد در شکل اجرایی است اما نقش فرهنگی و خدایی دارند.
رئیس کمیته امداد کشور  عنوان کرد: در بحث اعزام مددجویان به اماکن زیارتی نیز امسال سهم خوبی به استان لرستان دادیم و این سهم بیشتر شد.
وی با اشاره به اینکه به همت حرم رضوی زائرسرای مردم افتتاح می‌شود بیان کرد: مددجویان پس از اعزام به مشهد مقدس مهمان حجت الاسلام رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و حرم هستند به نحوی که سال گذشته 120 هزار نفر مهمان شدند و امسال نیز برنامه  اعزام 150هزار نفر است.
منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

۳۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان قرار گرفتند

توزیع بیش از 40 هزار پرس غذای گرم بین مددجویان کرمانشاهی

پرداخت وام‌های قرض الحسنه مکمل برای معیشت آسیب دیدگان سیل

0 نظر

ارسال نظر

capcha