افشای پروژه ریلی اسرائیل و عربستان

افشای پروژه ریلی اسرائیل و عربستان

به گزارش سراج24، رژیم صهیونیستی به دنبال پروژه دسترسی بیشتر به کشورهای عرب منطقه، طرح ایجاد خط ریلی که با عبور از کشورهای عربی به عربستان سعودی می‌رسد را دوباره به جریان انداخته است.

به نوشته وبگاه «العربی» «اسرائیل کاتص» وزیر حمل و نقل و اطلاعات اسرائیل روز گذشته به خبرنگاران خارجی گفت که تل آویو اینک آماده پیشبرد برنامه‌هایی برای توسعه خط ریلی موجود به مرز اردن و کرانه باختری است.

کاتص در ادامه مدعی شد که با این طرح اردن و فلسطین دسترسی بیشتری را به بندر حیفا در اسرائیل خواهند داشت.وزیر جمل و نقل  رژیم اسرائیل در ادامه سخنان خود نقشه‌ای را نشان داد که بر اساس آن شبکه ریلی مذکور با عبور از اردن و عربستان به خلیج فارس می‌رسد.

به نوشته این وبگاه، کاتص گفته است با وجود عدم رابطه رسمی تل آویو با ریاض، این موضوع از طریق مسیری پنهانی و بی‌سر و صدا درحال بررسی بوده و دولت جدید آمریکا نیز در پیشبرد عادی سازی روابط منطقه‌ای بسیار فعال است.

این در حالی است که برخی رسانه‌ها از تلاش‌های عربستان و اسرائیل در عادی سازی روابط اشاره کرده‌اند.روزنامه انگلیس «تایمز» در همین زمینه چندی قبل ادعا کرد که مذاکرات بین ریاض و تل آویو منجر به فعالیت‌های تجاری اسرائیل در کشورهای عربی خلیج فارس و مجوز پرواز خطوط هوایی اسرائیل بر فراز فضای عربستان خواهد شد.

منبع: فارس

اخبار مرتبط

توجیه جدید عراقچی برای مذاکرات مجدد با غربی‌ها

دستاورد بزرگ صهیونیست‌ها در آسمان عربستان

ذوق زدگی تل‌آویو از حمله موشکی آمریکا به سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha