اعلام برنامه‌های گرامیداشت حضرت عبدالعظیم(ع)

اعلام برنامه‌های گرامیداشت حضرت عبدالعظیم(ع)

به گزارش سراج24، حسن مشتاقی، رئیس اداره ارتباطات و اطلاع رسانی آستان عبدالعظیم حسنی(ع) درباره جزئیات مراسم گرامیداشت وفات حضرت عبدالعظیم حسنی(ره) گفت: این مراسم مانند سال‌های گذشته با حضور جمع کثیری از مردم ولایتمدار و متدیّن شهرستان ری و ارادتمندان و شیفتگان حضرت سیدالکریم علیه‌السلام از سراسر کشور در مصلای بزرگ ری برگزار خواهد شد.
وی افزود: این مراسم معنوی که مصادف با 15 شوال و مطابق با دوشنبه 19 تیرماه  خواهد بود، از ساعت 11 صبح با تلاوت آیات قرآن کریم توسط قاری ممتاز هادی موحد امین شروع خواهد شد. همچنین جمع‌خوانی خادمین آستان مقدس آغاز و نیز قرائت زیارتنامه حضرت عبدالعظیم علیه‌السلام توسط میرزا احمد شربیانی و نیز شعرخوانی حاج غلامرضا سازگار و مرثیه‌سرائی مجتبی باقری از دیگر برنامه‌های این روز است. ایراد سخنرانی توسط حجت‌الاسلام سیدعلی قاضی عسکر و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، پایان‌بخش این مراسم خواهد بود.
مشتاقی با اشاره به برنامه شب وفات حضرت عبدالعظیم(ره) گفت: شب وفات آن محدث عظیم الشأن مصادف با یکشنبه 18 تیرماه بعد از نماز مغرب و عشاء نیز مراسم عزاداری با مرثیه سرایی آقای حمید رمضانپور و سخنرانی حجت الاسلام حائری‌زاده برگزار خواهد شد. این مراسم به طور مستقیم از طریق پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام به نشانی www.abdolazim.com پخش خواهد شد.


منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

لغو آیین سنتی «مسلمیه» در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی به دلیل شیوع مجدد کرونا / مراسمات از طریق صداوسیما پخش می شود

ویژه برنامه های آستان مقدس ری در سالروز وفات عبدالعظیم(ع)

محفل انس با قرآن کریم در بارگاه ملکوتی حضرت عبدالعظیم(ع)

0 نظر

ارسال نظر

capcha